Hebké ruky vďaka konope

Chladné počasie vplýva aj na kvalitu pokožky a práve počas zimy je pokožka rúk suchšia a nechty sú náchylnejšie na lámanie. Vieme však, ako opäť získať hebké a hydratované ruky....

konope siata 17

Ruky používate každý deň a pravdou je, že nie vždy im doprajete starostlivosť, ktorú by si zaslúžili. Preto sa niet čomu čudovať, že ich pokožka je suchá, šupinatá a popraskaná. O to viac v nadchádzajúcom zimnom období, kedy musí znášať aj prekúrené miestnosti a mráz. Aj keď si myslíte, že ide skôr o kozmetický problém, nie je to celkom tak. Popraskaná koža je totiž náchylnejšia na vznik rôznych infekcií a plesní. Čiže už ide aj o zdravie... A v neposlednom rade, suché ruky bývajú aj sprievodným príznakom atopického ekzému.

Zaujímavosti...

 ... Semená konope obsahujú vitamíny, vlákninu, minerály, veľmi vysoký obsah esenciálnych omega mastných kyselín, malý podiel nasýtených tukov a neobsahuje lepkovú bielkovinu (glutén).
... Konopný olej poznali tisíce rokov pred našim letopočtom v starovekej Číne. V našom regióne sa používal v ľudovom liečiteľstve na liečbu spálenín, ekzémov a ďalších poranení kože zvonka i vnútorne. Je vhodný ku konzumácii v studenej kuchyni, k duseniu a vareniu na pare.
... Konopné potraviny majú jemnú, orieškovú chuť a obsahujú látky potrebné pre zdravý vývoj detí i dospelých.

Ak chcete mať zdravé a jemné ruky, základným pravidlom je pravidelne ich krémovať, ideálne aj niekoľkokrát denne. Pri akomkoľvek upratovaní používajte rukavice, vyhnete sa tak kontaktu s agresívnymi chemickými čistiacimi prostriedkami. Pričom sa odporúča pod gumené rukavice dať ešte bavlnené. „Pri výbere kozmetiky a krémov buďte opatrní a zvoľte radšej prírodnú kozmetiku, napríklad s obsahom konope.“ - radí Martin Vajdík, majiteľ Konopnej apotieky Carun na Slovensku. Odporúča vyskúšať Univerzálnu konopnú masť značky Carun, ktorá obsahuje bio konopný olej, extrakt z celých rastlín Cannabis Sativa a harmonickú zmes prírodných silíc mäty, citrónu a levandule. Masť prináša želanú úľavu suchej, podráždenej a popraskanej koži. A naviac krásne vonia. Ak sú ruky príliš vysušené, môžete si z konopnej masti spraviť zábal. Večer pred spaním si naneste hrubú vrstvu konopnej masti a ruky zabaľte do bavlnených rukavíc. Ráno bude pokožka zregenerovaná a hydratovaná.

konope siata mast

Univerzálnu konopnú masť Carun kúpite na www.carun.sk alebo v Konopnej apotieke v Žiline, Trnave a Považskej Bystrici.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.