Nejde o diétu, ale o životný štýl

Zo všetkých strán počujeme o zdravom životnom štýle, diétach, cvičení a relaxácii. Týmito heslami sme doslova obklopení. Zároveň je však dnešná doba značne uponáhľaná, žiada si rýchle jednanie a my tomuto tempu prispôsobujeme svoj život. 

mana 2

Na všetko je málo času, a tak sa snažíme kde čo si uľahčiť, veľakrát na úkor nášho zdravia, ktoré svojím životným štýlom ovplyvňujeme najviac. Ako naštartovať zdravý životný štýl bez pocitu viny z toho, že nestíhate, sa dozviete v nasledujúcom článku.

Zdravý životný štýl, ktorý vedie k spokojnosti a zdravému organizmu, nie je len jedle, ako sa mnohí domnievajú. Je tiež o pohybe, kvalitnom spánku, optimizme a vyhýbaniu sa návykovým látkam. Väčšinou si prajeme svoje zvyky zmeniť, ale po nejakom čase to vzdáme. Nie každý má dostatočne veľkú trpezlivosť, chuť a pevnou vôli. Chce to začať od maličkostí. Aj malými krôčikmi sa dá dosiahnuť veľkých zmien.

Začnite kedykoľvek

Je úplne jedno, či  je začiatok nového roka, pred plavkovou sezónou, pondelok alebo piatok. So zmenou môžete začať kedykoľvek. Nie je dôvod dávať si nezmyselné ciele a klásť na seba prehnané nároky. Zvoľte si reálny cieľ a pomaly k nemu smerujte. Rovnako, ako bolo vaše telo dlhý čas zvyknuté na „starý“ režim, chce to čas, aby si zvyklo na režim nový.

Nebojte sa zmien v jedálníčku

Zabudnite na hladovanie a nezmyselné diéty! Súčasťou zdravého životného štýlu je konzumácia vyváženej a hodnotnej stravy. Práve takú naše telo najviac potrebuje. Potrava je vkladom do našeho zdravia a to, čo zjeme, sa nám vráti aj s úrokmi. Ako to ale v dnešnej dobe urobiť, keď nás príprava jedla zdržuje od ďalších aktivít a jesť smažené jedlo z fast foodov nie je pre naše telo to pravé? Nemusíte tráviť každý deň niekoľko hodín pri šporáku. S modernou dobou prichádza aj moderný spôsob stravovania. Vyskúšajte napríklad novinku – Mana drink - vyvážene jedlo v tekutej podobe. Novodobé jedlo MANA obsahuje všetky potrebné živiny bez balastu, bez toxínov, nasýtených mastných kyselín, cholesterolu a rakovinotvorných látok. Je to neuveriteľné, ale táto zmes ako z laboratória má šancu prispieť k celosvetovej zmene v stravovacích návykoch. Ponúka spôsob, ako získať potrebnú výživu jednoduchým, rýchlym, dostupným a lacným spôsobom,“ vraví Jakub Krejčík, autor Mana receptúry. Pokiaľ trávite veľa času na cestách, nemáte čas sa kvalitne najesť a preto siahnete po bagete na benzínové pumpe, je pre vás Mana ideálna. Jeden drink o objeme 330 ml obsahuje 400 kcal a pokryje 20 % vašich denných potrieb. Stačí len pretrepať, otvoriť a vychutnať si ideálnu porciu jedla. Výhodou je, že drink neobsahuje laktózu ani živočíšne produkty, takže je vhodný aj pre vegánov. Pokiaľ chcete lahodné, vyvážené a časove efektívne jedlo, pri ktorom budete mať istotu zloženia, je tento drink robený priamo pre vás.

Každý pohyb sa počíta

Nedostatok pohybu je problém, ktorý trápi veľa ľudí. Na vine je sedavé zamestnanie a celková zmena životného štýlu spoločnosti. Stále viac k presunu využívame rôznych vymožeností, ako sú autá či  električky, miesto toho, aby sme chodili pešo. Skúste sa vrátiť o krok späť, vystúpte z hromadných dopravných prostriedkov o pár staníc skôr a do cieľa dôjdite pekne po svojich. Výťah zase vymeňte za schody. Nájdite si takú  pohybovú aktivitu, ku ktorej máte najbližšie. Pokiaľ sa napríklad nechcete potiť vo fitness centrách, skúste plávanie, beh či jógu. Prechod na zdravý životný štýl nemusí byť vôbec drastický. Časom sami poznáte, že každá malá zmena k lepšiemu, ktorú vo svojom živote spravíte, pre vás bude veľkou odmenou.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.