Aby boli oči krásne

Stres, chyby v životospráve, nesprávna starostlivosť o pleť a v neposlednom rade vek prispievajú k tvorbe vrások...

>> Móda >> Aktuálne >> Aby boli oči krásne

... , opuchov a tmavých kruhov pod očami. To najmenej čo môžete pre váš vzhľad a okolie očí urobiť je aby ste si dopriali dostatok spánku, v slnečnom období nosili slnečné okuliare, aby vaše telo malo dostatok vitamínov a minerálov, ktoré zlepšujú stav pokožky a nakoniec dodržiavali správnu životosprávu.

Tmavé kruhy
Poznáme niekoľko príčin tvorby tmavých kruhov pod očami. Jednou z príčin je aj dedičná dispozícia. V tomto prípade je najvhodnejšie navštíviť dermatológa, ktorý zistí príčinu a navrhne liečbu. Ďalšou z príčin je nedostatok spánku, dlhodobé namáhanie očí, málo vitamínov, stres a zlý životný štýl. V tomto prípade pomôže odstránenie príčin v spojení s kozmetickými prostriedkami.

Vačky pod očami
Vznikajú najčastejšie následkom ochorenia očí, z nedostatku spánku ako aj nevhodného kozmetického prípravku. Podobne ako pri kruhoch, môžu byť dedičnou záležitosťou, kde signalizujú zlé fungovanie organizmu, napríklad zadržiavanie vody alebo nadmerné zhromažďovanie tuku vo viečkach.

Prvé vrásky
Na prvý pohľad je zrejmé, že pokožka v okolí očí je jemnejšia a citlivejšia. Je to preto, že sa tam nenachádza dostatočné množstvo mazových žliazok a preto je málo pružná. Práve v týchto partiách je náchylná k dehydratácii čo súvisí s jej krehkosťou. Zároveň naša pokožka reaguje na hormonálne zmeny, poruchy, stres, vonkajšie znečistenie, čo sa môže prejaviť vo výskyte prvých vrások.

Starostlivosť
Kedy začať používať očné krémy? Ideálne je asi čo najskôr, už sú dávno vyvrátené názory, že skoré používanie týchto krémov škodí. V prvom štádiu, asi okolo dvadsiateho roku je vhodné používať ľahké hydratačné krémy aspoň na noc. Od tridsiatky si pleť okrem hydratačných prípravkov vyžaduje aj výživnejšie krémy, ktoré zabraňujú tvorbe vrások.
Rozdelenie starostlivosti o pleť na denné a nočné ošetrenie má byť samozrejmosťou. V štyridsiatke používajte intenzívne protivráskové prípravky a v päťdesiatke sa pripájajú už liftingové krémy. Správne nanášanie krému je veľmi dôležité, krém ľahko v masírujte krúživými pohybmi alebo vklepte do okolia očí. Začnite od vonkajšieho kútika oka a pomaly prejdite k vnútornému.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.