MERUMAYA – splnený sen o zdravím žiariacej pleti

Zakladateľka značky prémiovej kozmetiky MERUMAYA, Maleka Dattu, šíri osvetu o tom, aké dôležité je cítiť sa dobre vo vlastnej koži a prináša funkčnú kozmetiku plnú toho najlepšieho z prírody i laboratória pre dosiahnutie zdravej, krásnej pleti. Pretože cítiť sa dobre je základom sebaprijatia. 

Žijeme v dobe, ktorá nás cez rôzne komunikačné kanály zahlcuje zdanlivou dokonalosťou a u mnohých z nás spôsobuje pocit neistoty a nízkeho sebavedomia. Čaro dokonalosti je však aj v nedokonalostiach každej (každého) z nás. 

Maleka

Maleka Dattu pochádza zo Zanzibaru, vyrastala v Londýne a rodičia do nej vštepili, že nič nie je nedosiahnuteľné, chce to len disciplínu, vytrvalosť a tvrdú prácu. Za 27 rokov sa vypracovala z bežných až na vedúce pozície v renomovaných kozmetických spoločnostiach. Po tom, ako sa už viac nevedela stotožniť s korporátnym prostredím a rozhodnutiami s ním spojenými, odišla a rozhodla sa pre vývoj vlastnej kozmetiky. Po dvoch rokoch výskumu a vývoja nových produktov tímom vedcov z oblasti kozmetického priemyslu sa v roku 2012 narodila MERUMAYA.

Účinky založené na dôkazoch

Kozmetický rad MERUMAYA určený pre suchú, problematickú, ako aj zrelú pleť a všetky vekové kategórie priniesla na slovenský a český trh v roku 2018 spoločnosť NATUREAL – SKIN FOOD COMPANY. Funkčné zloženie produktov MERUMAYA prináša sofistikované kozmetické formule a klinicky potvrdené koncentrácie aktívnych látok. Zloženie produktov je vystavané tak, aby pleť dostala všetko, čo potrebuje s použitím minimálneho počtu produktov, a v čo najkratšom čase. To preto, aby ste mohli čo najskôr opustiť kúpeľňu, ísť von a žiť. J  

Slow-aging vs. anti-aging

Kozmetický trh je plný produktov, ktoré, aspoň podľa označenia anti-aging (proti starnutiu), sľubujú proces starnutia pleti zastaviť. Povedzme to však na rovinu – starnutie sa zastaviť nedá. Je prirodzenou súčasťou života a pleť, ktorá už nevyzerá mlado, nie je žiadnou hanbou. Rovnako, ako nie je hanbou ani snaha o mladší výzor. „Proces starnutia pleti je pri primeranej starostlivosti a s pomocou kvalitnej kozmetiky možné jedine spomaliť. Reflektuje to pojem slow-aging, na ktorého koncepte sme postavili kozmetický rad MERUMAYA,“  hovorí M. Dattu.

Produkty značky MERUMAYA obsahujú mnohé zložky, ktoré sú podľa zásad medicíny založenej na dôkazoch (EBM) účinné pri spomalení starnutia pleti, ako napríklad retinolové a antioxidačné činidlá (vitamín C a koenzýmy), ktoré pozitívne pôsobia prostredníctvom niekoľkých mechanizmov na biosyntézu kolagénu, a ktoré je možné považovať za dôkazové látky na riadenie starnutia pokožky.* 

Stopercentne vegánske 

Všetky produkty MERUMAYA majú navyše medzinárodný Vegan Society Certifikát, ktorý garantuje, že produkty a výrobné procesy tejto značky neobsahujú žiadne zvieracie produkty, prísady a deriváty, a že produkty nie sú testované na zvieratách ani neobsahujú geneticky modifikované organizmy (GMO), ktoré obsahujú zvieracie gény. 

*Zdroj https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19657604

Pozri: Vlajkové produkty MERUMAYA   

1 Komentár

  • Komentár avodamok streda, 02 október 2019 06:10 napísal avodamok

    Ešte som o tejto kozmetike nepočula no je lákavá

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.