Rozhovor so Stefanom Ralbovským

Úspešný slovenský vlasový stylista a make-up artista Stef Ralbovsky pracuje so svetoznámymi modelkami. Na Slovensku je menej známy, vo svete je však uznávaným tvorcom ženskej krásy. Čo odkazuje Slovenkám? 

s rablovsky18

O jeho živote
Stef žije už 20 rokov v Amsterdame a reprezentuje ho jeho vlastná agentúra Blossom Management v Nemecku. Ako odborník na ženskú krásu neustále cestuje. Medzi jeho najväčšími úspechmi patria titulné stránky najznámejších módnych časopisov. Jeho prvou titulkou bol magazín Elle, neskôr advertoriál pre Vogue a ďalšie.

Hviezdy na dotyk

V Paríži 2 roky pripravoval Heute Couture shows pre značku Givenchy.Heute Couture je trošku iný spôsob predvádzania. Sedieť hore v okienku a pozerať, ako Cameron Diaz prichádza... V tom je krása...” vysvetľuje Stefan. Vďaka spolupráci s Tommy Hilfigerom mal už niekoľkokrát možnosť pracovať aj so svetoznámou modelkou Gigi Hadid. „Tam sú telefóny odložené, pracuje sa, žiadne instagramovky,“ približuje prácu s najvyhľadávanejšími modelkami Stef.

Krása ide zvnútra

„Ja som vždy za tú naturálnu krásu, a preto väčšinou používam krémy a výživové doplnky na tvár. Krása ide zvnútra a keď sa nestaráte o pleť, ani make-up neurobí zázraky. Mám rád lesklejší vzhľad, pleť tak vyzerá zdravšie a pudrujem len tie časti tváre, ktoré si to vyžadujú,“ odhaľuje tajomstvá svojej práce Stefan. 

Krátke vlasy – prečo nie?
Na Slovensku je to tak, že muži majú radi na ženách dlhé vlasy. Stef priznal, že dievčatá veľmi rád strihá na krátko. „Mám kamarátku, ktorá bola chorá a musela sa oholiť, lebo stratila vlasy. Rozhodovala sa - parochňa alebo nič? Nakoniec chodila s holou hlavou, pokiaľ jej nenarástli vlasy a bola nádherná!“ Hovorí Stefan. Podľa neho by si mala každá žena nájsť to, čo jej ide najviac a ísť tým smerom. „Je fajn, ak máte nejaké ikony alebo štýl, ktorý sa vám páči, ale osvojte si ho podľa seba,“ radí Stef.

Cop vs. svieži strih

Stef radí, že môžete byť ženská, či už máte krátke vlasy alebo aj holú hlavu. „Na Slovensku vidíme ešte veľa žien, ktoré by vyzerali lepšie, keby to trošku skrátili. Účes by bol živší a modernejší, dlhé vlasy aj tak potom ženy dávajú do copu,“ porovnáva Slovensko so zahraničím Stef. Jeho názor je, že vlasy majú byť zdravé a lesklé.

Aké sú Slovenky?

Podľa Stefa sú Slovenky veľmi pekné. Avšak to, čo pasuje Kim Kardashian, nemusí pasovať ostatným ženám. „Buďte samy sebou. Zoberte si z každého niečo a prispôsobte si to tomu, čo vám vyhovuje, aký štýl sa vám páči a tým budete zaujímavá,“ odporúča vizážista.

Fotenie kampane
Stefa sme sledovali pri práci počas fotenia kampane pre Bory Mall. Jeho šikovné ruky a dar podčiarknuť krásu modelky zúžitkoval aj tentokrát. Výsledok už môžete vidieť aj na billboardoch v rámci kampane k Festivalu Záhrad, ktorý bude 14 - 15. apríla v Bory Mall. O stajling sa postaral Marian Hornyák. Viac vám povedia fotky... 

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.