Blahodárne účinky vitamínu C

O tom, aké má vitamín C blahodárne účinky nielen na náš organizmus, ale aj na pokožku, ste už isto počuli. Vedeli ste ale, že vitamín C je len obyčajný biely prášok a bez kyslého podkladu jeho zázračné účinky na pleť vôbec nepôsobia?

„Je klinicky preukázané, že vitamín C je vysoko účinný v pôsobení proti starnutiu buniek. Je nevyhnutný pre biosyntézu kolagénu, teda udržanie elasticity a pružnosti pleti. Chráni pred pôsobením voľných radikálov, ktoré spôsobujú apoptózu (smrť bunky). Epiteliálné tkanivo pokožky je tvorené bunkami, ktoré delia minimum medzibunkovej hmoty a sú spolu pevne spojené. Epiteliálné tkanivo kryje vonkajšie a vnútorné povrchy organizmu, má žľazovú funkciu a chráni pred mechanickými, tepelnými a chemickými vplyvmi. Pre jej správnu funkciu a tvorbu ju nevyhnutný už vyššie spomínaný kolagén, ktorý pokožku vypĺňa a dodávaj jej elasticitu,“ hovorí Lukáš Bartůněk,chemik a vývojár kozmetických aplikácií Havlíkovej apotéky.

Vitamín C tak dodáva bunkám energiu, ktorá je nevyhnutná pre regeneráciu a obnovu pleti. Zbavuje pleť tmavých fliačikov (má bieliaci účinok), efektívne znižuje výskyt pigmentových škvŕn, stimuluje kolagén a chráni pokožku pred inými škodlivými faktormi, ako je napríklad znečistenie.„Krémy s vitamínom C sú určené pre všetky ženy, ktoré vystavujú svoju pleť slnečnému žiareniu, stresu a nedostatku spánku. Tiež takým, ktoré pracujú v klimatizovanom prostredí, používajú make-up, chemické prípravky na pleť a žijú vo veľkých mestách, čím zaťažujú pleť smogom a  pleť im z toho dôvodu začína starnúť. Je určené aj pre ženy, ktoré potrebujú znovu naštartovať a vzpružiť unavenú pleť, či už po zime alebo po lete.“ 

Havlíkova apotéka preto vyvinula Sérum krásnej Cecílie, ktorý predstavuje rituál pre svieži, rozjasnený a mladistvý vzhľad pleti v dvoch fázach aplikácie. 1. krokom je kyslý aktivačný roztok, ktorý stimuluje účinok vitamínu C, 2. krokom vysoko účinne sérum vitamínu C, ktoré pleť rozjasňuje a s vysokou účinnosťou zmierňuje viditeľné známky starnutia. A prečo je tak účinný? Pretože obsahuje dve vyššie spomínané zložky, a tým dokáže dobre aktivovať vitamín C. 

Sérum obsahuje Ascorbyl Glucosid, čo je vysoko stabilná forma vitamínu C, stála pri pH 6. Ako už bolo spomínané, účinnosť vitamínu C sa ale niekoľkonásobne zvyšuje v kyslom prostredí, preto je nevyhnutné mať pre jeho stimuláciu kyslý aktivačný roztok. V prípade bežného jednozložkového prípravku s obsahom vitamínu C sa musí robiť kompromis a nastavovať jednotné pH 4-6, čo ale neboli vývojari a chemici v Havlíkovej apotéke ochotní akceptovať kvôli nižšej stabilite vitamínu C. Pre dokonalé využitie účinku tak do prípravku pridali kyselinu hyalurónovú, rakytník, medovku a koenzým Q10.  A potrebný účinok docielili.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.