Viete, ako správne nosiť „metalickú“?

Metalické odtiene sú trendy aj v líčení. Ak neviete ako na to, inšpirujte sa tipmi od značky Dermacol. V jej ponuke nájdete nielen metalické ceruzky na oči, ale aj metalické očné tiene a rúže, ktoré sa oplatí vyskúšať.

beauty face 1200x800

Tak ako pri každom type líčenia, aj pri používaní metalických produktov je vhodné dodržiavať niekoľko zásad:

  • Metalické líčenie sa vo všeobecnosti viac používa na večerné príležitosti. Dovoliť si ho však môžete aj na bežný deň. Napríklad líčenie do práce oživí zlatá očná linka.
  • Metalické líčenie vhodne doplní aj dymové líčenie. Tmavé očné tiene však oko opticky zmenšujú. Vyskúšajte naniesť do stredu viečka alebo do vnútorného kútika metalickú farbu. Tento trik oživí výsledok a zároveň dodá očiam šmrnc.
  • Základnými odtieňmi, s ktorými je vhodné metalické farby kombinovať, sú šedá a hnedá. Ak neviete ako začať, skúste kombináciu zlatej a hnedej, striebornej a šedej či bronzovej a čiernej.
  • Odvaha a kreativita nepoznajú hranice. Ak však máte rady istotu, blondínky by mali siahnuť po zlatých metalický odtieňoch. Brunetkám pristanú medené odlesky.
  • Aj farba očí je dôležitá. Neznamená to však, že ak máte modré oči, zvolíte aj linku v rovnakej farbe. Naopak, experimentujte s kontrastmi. Zeleným očiam pristane bronzová, modrým zlatá a hnedým napríklad zelená alebo modrá.

Nezabudnite, že:

  • metalický rúž môže zvýrazniť vrásky v okolí pier
  • dievčatá s problematickou pleťou by mali používať metalické produkty veľmi striedmo. Tento typ líčenia totiž môže zvýrazniť a upozorniť na nedostatky.

Tipy na metalické líčenie

Pohľad, ktorý očarí

Aby ste dosiahli dramatický pohľad, do záhybu oka naneste matný hnedý tieň a rozotrite ho do stratena. Očné viečko následne vyplňte tmavým matným tieňom. Líčenie rozžiarite modrou metalickou očnou linkou Metallic Eyeliner Magnetic č. 3 od Dermacol, ktorú naneste tesne nad riasy. Stačí už len čierna riasenka, ktorá dodá líčeniu dramatickosť. METALLIC EYELINER MAGNETIC, Dermacol - 4,99 eur

s dermacol metalic18

Tajomné pery

Čierna linka a metalické pery sú základom štýlového glamour looku. Ako na to? Vonkajšie okraje orámujte tmavočervenou ceruzkou a do kútikov naneste tmavočervený matný rúž. Stred spodných aj vrchných pier nakoniec vyplňte červeným metalickým rúžom Metallic Lips od značky Dermacol č. 5. Na dosiahnutie prirodzených prechodov zapracujte rúž do pier prstami. METALLIC LIPS, Dermacol - 7,69 eur

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.