• Nechajme sa láskať elixírom mladosti

  Nechajme sa láskať elixírom mladosti

  Pravdepodobne každý z nás už počul nejaké to slovíčko o kolagéne. Možno tento pojem poznáme z reklamy alebo sme si o ňom čosi prečítali na internete. Ale máme o kolagéne dostatok informácií, aby sme vedeli oceniť jeho význam pre náš organizmus? Čo to vlastne kolagén je?  Čítať viac
 • Začiatok školského roka nemusí vašu peňaženku až tak bolieť

  Začiatok školského roka nemusí vašu peňaženku až tak bolieť

  A je to opäť tu! Školské povinnosti našich ratolestí sa po prázdninách opäť hlásia do služby a nákupné zoznamy plné školských potrieb opäť lámu hlavu asi všetkým rodičom. Poradíme vám, ako predísť stresu a veľkým výdavkom na začiatku nového školského roka. Čítať viac
 • Máme tu čoskoro sezónu burčiaku

  Máme tu čoskoro sezónu burčiaku

  Tento rok vinohradníci hlásia bohatú úrodu hrozna. Opäť tu máme čoskoro obdobie hodov a vinobrania, s ktorým sa spája aj ochutnávka burčiaku. Ako vzniká a kedy je najkvalitnejší na konzumáciu, to všetko nájdete v článku. Čítať viac
 • 1
 • 2
 • 3

Tipy pre dobrú noc

Pokojný spánok v tichej, tmavej a dobre vyvetranej miestnosti patrí k základným predpokladom dobrej nálady a dobrého vzhľadu. Okrem toho prinášame ďalšie užitočné tipy, ktoré vám uľahčia zaspávanie.

insonnia

- Zrieknite sa neskorej večere a v popoludňajších hodinách nejedzte ťažké jedlá. Posledné jedlo skonzumujte 3-4 hodiny pred spánkom a vynechajte mäso. Okrem toho večerná porcia jedla musí byť menšia ako obedňajšia. Pri dodržaní týchto pravidiel sa vyhnete preťaženiu organizmu, a tým nepokojnému spánku a chaotickým snom. Ráno sa potom nebudete cítiť "ako z olova" a ani zlá nálada na vás "neskočí" hneď ako otvoríte oči.

- Pred spánkom miestnosť dobre vyvetrajte a okno zavrite. Nespite pri otvorenom okne ani v tých najteplejších dňoch: nielen preto, že organizmus sa pri otvorenom okne celkom neuvoľní, pretože podvedomie do určitej miery bdie a "stráži"; ale aj preto, že prúd vzduchu môže spôsobiť ľahké podchladenie a rôzne bolesti (i teplý vzduch je totiž vlhký a nepohybujúce sa telo je citlivejšie).

- Nepoužívajte na noc mastné výživné krémy, pretože pleť pod touto "ťarchou" takmer nedýcha. Výsledkom nevhodného večerného ošetrenia pleti bývajú rozšírené póry a zvädnutosť pokožky, ktorá pripomína kysnuté cesto. Používajte iba ľahký krém jednoduchého zloženia na premastenie vrchnej vrstvy pokožky a po 15-tich minútach pôsobenia krému "vypijakujte" pleť papierovým obrúskom.

- Na podloženie hlavy počas spánku používajte malý vankúšik, ktorý podoprie (vyplní) priestor medzi hlavou a šijou. Vyhnete sa tým zbytočne pokrčenej pokožke na krku i na tvári.

- Pred spánkom vypite šálku uvoľňujúceho mätového čaju alebo šálku vlažného mlieka s troškou medu. Tabletky na spanie pokladajte za celkom krajné riešenie nespavosti, nikdy totiž nenavodia dostatočne hlboký spánok, v priebehu ktorého sa celý organizmus regeneruje.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.