Keď to v posteli nefunguje...

Čísla sú neúprosné a vek takisto. V súčasnosti trpí rôznymi stupňami erektilnej dysfunkcie až 40 % mužov po 40-ke. Až tri štvrtiny z nich ignorujú príznaky tohto problému a nesnaží sa problém ani riešiť. Čím sú spôsobené poruchy erekcie?  

proerecta 3 mala

Viaceré medzinárodné odborné štúdie* potvrdili šesť dôvodov, ktoré erekciu zhoršujú. Patria sem srdcovocievne ochorenia, cukrovka, obezita, fajčenie, konzumácia alkoholu a dokonca aj nosenie mobilného telefónu vo vrecku nohavíc. Z psychologického hľadiska má na erekciu negatívny vplyv najmä stres, či už z práce, prázdnej peňaženky alebo aj partnerky. Prvou a hlavnou zárukou zdravej erekcie je fyzická aj psychická kondícia muža.

Ako bojovať proti erektilnej dysfunkcii?

Tridsaťosemročný Dávid rieši problém: „Po pätnástich rokoch s manželkou mi sex trochu zovšednel. Pridružila sa k tomu prepracovanosť, únava a nejaké to kilečko navyše a moja erekcia už nie je to, čo bývala.“ 

Ak trpíte niečím podobným ako Dávid, pozrite sa na svoj život a odstráňte z neho všetky negatívne vplyvy na erekciu. Pri závažnejších zdravotných komplikáciách (cukrovka, kardiovaskulárne ochorenia) počúvajte rady lekára, ktorý vaše ochorenie udrží pod kontrolou. Ak zažívate stres, relaxujte a upokojte sa. Vyhýbajte sa alkoholu, fajčeniu, omamným látkam, ale aj mäkkým drogám. Tie celú situáciu len zhoršia. Ak trpíte nadváhou či obezitou, začnite sa zdravšie stravovať a zaraďte do svojho života pravidelný pohyb. Celý proces nápravy zdravej erekcie môžete podporiť aj užívaním kvalitného výživového doplnku na podporu erekcie. „S manželkou a deťmi sme sa začali zdravšie stravovať a oddych som si doslova naordinoval. Celý proces návratu k zdravej erekcii som podporil užívaním prírodného výživového doplnku Proerecta (www.proerecta.com). S manželkou teraz zažívame druhé medové týždne,“ dopĺňa svoj príbeh Dávid.

Čo (ne)robiť?

Akýkoľvek výživový doplnok na erekciu vám však bude na nič, ak pre podporu erekcie neurobíte aj zopár ďalších zmien. Jedna z nich je  eliminácia všetkých negatívnych vplyvov na erekciu ako sme písali vyššie, druhou zmenou by mal byť otvorený rozhovor s vašou manželkou či partnerkou.   Dôležité je, aby ste sa vzájomne so vzniknutej situácie neobviňovali. „V prípadoch, keď sa jedná o psychickú príčinu problémov, a tých býva väčšina, je dobré celú situáciu trochu odľahčiť a netlačiť na pílu. Odporúčam napríklad vyskúšať iné varianty vzájomného vzrušovania. To si samozrejme vyžaduje vysokú mieru otvorenosti a diplomacie na obidvoch stranách,“radí life koučka Libuše Konopová.

Zaraďte k zdravej strave a pohybu aj výživový doplnok

Okrem dodržiavania správnej životosprávy – zdravá strava, pravidelný pohyb, vyhýbanie sa cigaretám a alkoholu - by ste mali do svojho jedálnička zaradiť užívanie kvalitného výživového doplnku. Odporúčame vám prírodný produkt s nemeckou receptúrou Proerecta, ktorý obsahuje kvalitné zložky, na optimalizáciu mužských sexuálnych funkcií a ochranu pred ich oslabením. Podporujú prekrvenie penisu, čím prispievajú k pevnej erekcii. Určite oceníte aj pozitívny vplyv na libido, výdrž a najmä rýchly nástup účinku – už do 60 minút. Účinná zmes bylinných látok tiež znižuje riziko impotencie a podporuje tvorbu spermií. Oveľa viac o tom, ako podporiť zdravú erekciu nájdete na stránke www.lepsia-erekcia.sk alebo na www.erekce.cz.   

*Zdroje: The Cleveland Clinic FoundationThe Federal University of Rio Grande do sul, Brazil, Journal of Sexual MedicineTulane Univerzity School of Public Health and Tropical MedicineKeogh Institute for Medical Research, a ďalšie.

 

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.