Nová generácia antikoncepcie bez hormónov

Väčší komfort pre ženy prináša inovatívna antikoncepcia Vnútromaternicová loptička IUB. Voľnopredajná antikoncepcia je unikátna najmä svojím tvarom loptičky, ktorý prináša ženám vyšší komfort a je pre telo prirodzenejší na dobu až päť rokov.

Vnútromaternicová loptička IUB  účinkuje lokálne v maternici a jej antikoncepčný účinok spôsobuje meď. Jej výhodou je najmä tvar loptičky, ktorý je pre ženské telo prirodzenejší. Na rozdiel od bežných teliesok v tvare T sa nemôže v maternici vzpriečiť a tým spôsobovať komplikácie. Navyše, nosným materiálom pre medené guľôčky je zliatina Nitinol, ktorý organizmus prijíma veľmi dobre. „Nitinol je špeciálna zliatina s pamäťovými vlastnosťami, ktorá nedráždi. Bežne sa z neho vyrábajú napríklad aj stenty či chlopňové náhrady, ktoré sa používajú v medicíne“, uviedla gynekologička Radmila Sladičeková z Bratislavy. Vnútromaternicovú loptičku IUB môže zaviesť iba gynekológ, pričom ide o krátky ambulantný zákrok. Polohu telieska je možné overiť aj ultrazvukom.

iub

Vďaka Nitinolu s pamäťou Vnútromaternicová loptička IUB vytvorí v maternici trojrozmerný sférický hladký tvar bez hrán a rohov, ktorý minimálne irituje vnútro maternice. High-tech loptička má priemer len 15 mm, čo je o tretinu až polovicu menej ako pri bežných vnútromaternicových telieskach v tvare T. „Aj to je dôvod, prečo je táto antikoncepcia vhodná aj pre ženy, ktoré ešte nerodili“, dodala lekárka. Účinnosť novej antikoncepcie je 99,8 percenta, teda porovnateľná s kombinovanou hormonálnou antikoncepciou.

Vnútromaternicová loptička IUB je dostupná najmä v reťazci lekární www.vasalekaren.sk po celom Slovensku za odporúčanú cenu 125 €, v iných lekárňach môže byť cena odlišná. Pri zavedení na dobu troch rokov je cena za mesiac len 3,50 € a pri piatich rokoch je to iba 2 € mesačne. Viac informácií nájdu záujemkyne na www.iub.sk alebo u svojho gynekológa. 

Výhody Vnútromaternicovej loptičky IUB:

• novinka, ktorej tvar je pre telo ženy prirodzenejší, prináša pre ženu vyšší komfort
• nehormonálne fungovanie
• je určená pre všetky ženy od 15 rokov
• má dlhotrvajúci účinok až päť rokov
• veľmi výhodná cena (v prepočte na deň)
• štandardný antikoncepčný účinok (podobný ako pri orálnej antikoncepcii)
• neovplyvňuje libido a kostný metabolizmus
• nemá žiadny účinok na ovuláciu
• nespôsobuje váhový prírastok.

Zdroj: www.iub.sk a www.oconmed.com

1 Komentár

  • Komentár edina nedeľa, 23 september 2018 14:48 napísal edina

    ahojte má niekto skúsenosť s touto antikoncepciou? Ďakujem

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.