Prvá limitovaná kolekcia okuliarov z bioplastu

14. novembra predstavilo crafting plastics! studio svojú prvú predajnú ready-to-wear kolekciu okuliarov vyrobených z novej generácie plastov z obnoviteľných zdrojov, ktoré sú navyše 100% biodegradovateľné.

crafting plastics! studio bolo založené v roku 2016 dizajnérmi Vlastou Kubušovou a Miroslavom Králom a momentálne sídli v Bratislave a Berlíne. Jedným z východisiek pre založenie štúdia bol aj Vlastin výskum v rámci magisterskej práce v Berlíne, skúmajúci problematiku udržateľnej a transparentnej produkcie v módno odvetví. Dizajnérov motivuje príležitosť rozmýšlať nad produktom od samotného spracovania až po jeho úplný koniec.

Počas posledných 3 rokov, spolupracuje crafting plastics! studio s vedcami zo Slovenskej Technickej Univerzity v Bratislave na vývoji bioplastu, ktorý neobsahuje žiadnu ropu, no napriek tomu má skvelé vlastnosti a trvanlivosť. Pevný a pružný po celú dobu životnosti sa tento bioplast dokáže plne rozložiť za zlomok času v porovnaní s ropnými plastmi, a to bez zanechania negatívneho dopadu na životné prostredie.

Táto kolekcia ja nasledovníkom prvej kolekcie prototypov (Collection 1), ktorá bola predstavená verejnosti na výstave v Miláne, v roku 2016. Nová Collection 2 reprezentuje technologický pokrok. Vytvorená prostredníctvom 3D tlače ponúka táto kolekcia celú škálu vlastných  dizajnov z monomateriálu.

Ambíciou crafting plastics! studio je vytvoriť kolaboratívnu platformu ponúkajúcu jednotlivcom aj spoločnostiam z rôznych oblastí možnosť materiál otestovať, prípadne aplikovať do vlastnej produkcie. Odvážne, s víziou a bez kompromisov, tak buduje crafting plastics! studio cestu k produktového dizajnu s udržateľným materiálom budúcnosti.

O kolekcii:

Naša prvá predajná ready-to-wear kolekcia je vyvinutá výlučne s využitím bioplastu, ktorého vývoju crafting plastics! studio a vedci zo Slovenskej Technickej Univerzity niekoľko rokov. Vďaka svojej organickej štruktúre sú rámy okuliarov v správnych podmienkach ľahko rozložiteľné. Materiál je farbený prirodnými pigmentami z morský rias či potravín. Kolekcia prichádza v 4 dizajnoch a 4 farebných prevedeniach (nude, mysterious bluse, bohemian green, ). Vďaka našej 3D technológií tlačenia sme schopní zredukovať množstvo odpadového materiálu až na 90% v porovnaní s tradičnými technológiami.  

Link na náhlad crowdfundingovej kampane: https://goo.gl/Th87gK

crafting plastics! studio  - ocenenia

2017 Slovenská národná cena za dizajn - víťaz, katégoria Dizajn s pridanou hodnotou

2017 Cena Tatra banky za umenie - nominácia - Mladý tvorca

2017 Nemecká cena za dizajn,- nominácia -  kategória Newcomer

2017 Make me! Award 2017 - Lodz Design Festival -Finalista

2016 Startup Award SK - Finalista v kategórii Art & Design

2016  Designblok Prague - Diploma Selection - víťaz - najlepšia medzinárodná práca

2016  Bratislava Design Week - najlepší produkt a hlavná cena

crafting plastics! studio  - podujatia

2017Operae,Torino
2017DesignblokPrague
2017 Brno Design Days

2017 Stedelijk Museum ’s-Hertogenbosch

2017 Milan Design Week

2016 State of Design, Berlin

2016 Milan Design Week - Gallery Rossana Orlandi

2016 BASF Mannheim exhibition

2015 Designtransfer - Transfect Design System! - UDK Master students final exhibition

2015 Zalando workshop - Trend forecasting show

2015 Fashion Week Berlin - NotJustALabel x Zalando Fashion House

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.