Spoločné" spotrebiče...

...sú v dokonalom súlade s interiérom kuchyne, zaberajú menej miesta a predstavujú hygienickejší variant. Čo všetko treba pri ich výbere vziať do úvahy?

>> Móda >> Aktuálne >>  Spoločné spotrebiče...

Spotrebiče, ktoré sú pevnou súčasťou kuchynskej linky, bývajú zvyčajne drahšie, ale patria do kategórie kvalitnejších. Okrem toho sú v dokonalom súlade s dizajnom kuchynskej linky a predstavujú hygienickejší variant.

Čo treba zvážiť?

Chladničky, ktoré sú súčasťou kuchynských liniek, majú len minimálny mraziaci box a poskytujú menej chladiaceho priestoru ako samostatne kupované chladničky. Mrazničky sa otvárajú výlučne spredu a preto sú vždy policové alebo zásuvkové. Pre rodiny, ktoré sú zvyknuté na väčšie jednorazové nákupy a hromadenie zásob v chladničke, teda nie sú najvhodnejšie.
Energetickú náročnosť týchto chladničiek ovplyvňuje vybavenie funkciami ako systém no-frost, prúdenie čerstvého vzduchu alebo automatické odmrazovanie. Úsporu energie možno dosiahnuť výberom typu s dvomi kompresormi, ktoré zabezpečujú oddelenú energetickú reguláciu jednotlivých častí (pozor, čím sú kompresory lacnejšie, tým sú hlučnejšie).

Sporák (každého druhu) ako pevná súčasť kuchynskej linky prináša okrem už spomínaných pozitív aj výhodu výškovej variabilty a v prípade elektrických rúr moderný teplovzdušný ohrev, ktorý šetrí čas aj peniaze.

K prednostiam umývačky riadu patrí predovšetkým úspora času, vody a energie. Širší variant umývačiek nielenže pojme väčšie množstvo riadu, ale aj kvalitnejšie umýva, pretože voda v takomto type lepšie cirkuluje. Drahšia umývačka riadu ponúka tiež luxus výrazného odhlučnenia.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.