Krásne zariadená spálňa, ktorú vám bude každá návšteva obdivovať

Dominantou každej spálne je posteľ. Samotná posteľ však nerozhoduje o tom, či sa v spálni budete cítiť príjemne. Zariaďujte si spálňu podľa nasledujúcich pravidiel a uvidíte, že vašu spálňu bude obdivovať každá návšteva.

spalna bed 1217

Posteľ z masívu

Sú síce o čosi drahšie, poskytnú vám ale pohodlie, po ktorom ste tak veľmi túžili. Masívne manželské postele sa tešia veľkej popularite a nemôžeme tvrdiť, že by nevyhovovali požiadavkám manželských párov. Sú pevné, vydržia niekoľko desaťročí bez toho, aby sa na nich odzrkadlil zub času. Pri prenášaní postele sa síce trošku zapotíte. Určite to bude stáť za to, keď budete vedieť, že máte kvalitnú posteľ, ktorá bude slúžiť aj budúcim generáciám.

Záclony

Spálňu skrášlia doplnky, ktoré sa snažte samozrejme vhodne zladiť. Priestor zútulnia moderné záclony, ktorých dĺžku si sami zvolíte tak, aby ste ich nemali po zem, ale zase, aby neboli príliš krátke.

Tieniace prvky

Čo sa týka tieniacich prvkov, pokojne si môžete vyberať vonkajšie žalúzie. Je moderné, nadčasové a plne funkčné aj po niekoľkých rokoch. Samozrejme, aj vnútorné žalúzie má svoje čaro. Vonkajšie žalúzie je však mnohokrát lepšie.

Posteľná bielizeň

Pri výbere posteľnej bielizne zohľadňujte nielen veľkosť, ale aj krajinu pôvodu. Odporúčame vám vyberať si posteľnú bielizeň v metrových textiloch, o ktorých viete, že na ich výrobu používajú len tú najkvalitnejšiu látku. Plachty vyberajte skôr tie na gumičku a sústreďujte sa skôr na bavlnené obliečky. Cez leto oceníte chladivé saténové, bavlna je však bavlna. Prekvapujúco do popredia sa dostávajú aj flanelové obliečky, preto ak máte doma nejaké po svojich rodičoch, vytiahnite ich. Sú kvalitné a čo je dobré pre vás – sú opäť v móde.

Spálňa je miestnosť, kde strávite jednu tretinu života, preto určite nešetrite pri jej zariaďovaní a investujte najmä do postele, matracov a do vankúšov. Matrace vyberajte podľa vašej váhy a vankúše hľadajte skôr anatomické. Tie totiž chránia zdravie vašej krčnej chrbtice.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.