Aj malá obývačka môže vyzerať útulne

Na realitnom trhu je k dispozícii stále veľké množstvo malých bytov, po ktorých siahajú najmä mladé páry/ mladé rodiny. Čím viac sa zvyšuje dopyt po týchto bytoch, tým rýchlejšie stúpajú ich ceny. Ak však nanovo zariaďujete malý byt, poradíme si, ako si zariadiť obývačku, aby vyzerala útulne.

byvanie kresla 17

Bledšie odtiene

Či už na steny, alebo pri výbere nábytku, sústreďujte sa skôr na bledšie odtiene, ktoré miestnosť opticky nezmenšia, ale práve naopak, opticky ju zväčšia.Voľte skôr prírodné farby, ako zelenú, béžovú, hnedú, žltú. Vyhýbajte sa červenej a fialovej.

Rohová sedačka

Čo sa týka výberu sedačky, odporúčame vám rohové sedačky. Optimalizujú vám priestor, čiže poskytnú vám priestor na spanie v prípade, že vás prekvapí nečakaná návšteva. Opäť stavte skôr na prírodné farby.

Povrch sedačky chráňte

Kožené sedačky pôsobia chladne, preto vám odporúčame vyberať si skôr látkové, ktoré v prípade, že máte malé deti, ochránite poťahom na sedačky alebo dostatočne veľkou dekou. Kúpte si aj dekoračné vankúše, ale pozor, nepreháňajte to s ich množstvom. Stačia dva-tri farebnejšie dekoračné vankúše a sedačka bude vyzerať živšie.

Použite zrkadlá

Obývačku vám pomôžu opticky zväčšiť zrkadlá, ale aj prirodzené svetlo z vonkajších priestorov. Keď je vonku krásne, nechávajte odostreté žalúzia. Namiesto dlhých záclon si dávajte skôr kratšie, ktoré umožnia svetlu dostať sa do každého kúta obývačky. Ak však milujete čítanie a chcete si v obývačke zriadiť čitateľný kútik, okrem pevného kresla si kúpte aj stojacu lampu.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.