Ošetrujeme drevenú podlahu

Podlahy môžu byť vyhotovené z rôznych materiálov. Tým najtradičnejším je však drevo, ktoré býva vždy jedným z najvýraznejších prvkov v interiéri. Drevenej podlahe je nutné sa i primerane venovať, aby nebola nočnou morou, ale ozdobou vášho domova.

luxol drevene plochy2017

Ak sa o ňu budete pravidelne starať, zostane ešte dlho krásna a ocenia ju i ďalšie generácie.

Správna údržba dreva má výrazný vplyv na jeho životnosť a vzhľad. A v prípade podláh je pravidelná starostlivosť naozaj nevyhnutná. Je dôležité si uvedomiť, akej námahe sú podlahy každý deň vystavované. Ako dať teda nový šmrnc používanej a zastaralej podlahe? Najprv ju zbavte mastnoty, starého vosku, oleja či tuku. To urobte dôkladným brúsením pomocou šmirgľového papiera. Ak máte podlahu vybrúsenú, očistite ju a zbavte prachu. Až potom môžete pristúpiť k novému náteru. Drevo je náročný materiál, preto nepodceňujte výber prípravku a voľte lak určený priamo na podlahy, ktorý je vysoko odolný proti poškrabaniu. Lak nanášajte štetcom alebo valčekom podľa potreby v 1-2 vrstvách. Medzi jednotlivými nátermi počkajte, kým prvý náter celkom zaschne (pri izbovej teplote to trvá zhruba 2 hodiny). Taktiež sa odporúča podlahu znovu zľahka prebrúsiť. Po druhom nátere nechajte lak 24 hodín vyzrieť a nezaťažujte ho, takže naň nepokladajte koberec ani ďalšie veci.

TIP: Kvalitným lakom na drevené podlahy je Luxol Lak na parkety. Jedná sa o lak na vodnej báze pre použitie v interiéri, ktorý sa hodí pre nátery korku, preglejok a drevovláknitých dosiek. Je odolný voči poškrabaniu a má vysokú mechanickú odolnosť. Rýchlo schne a nezapácha. Veľkou výhodou je i to, že nemení farbu dreva, a preto pred ním nie je nutné použiť podkladový lak. Dostupný je v lesklej i matnej verzii. 

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.