Kúpeľňa, ktorá vás ani po niekoľkých rokoch nesklame

Krásna moderne zariadená kúpeľňa očarí už na prvý pohľad každú návštevu. Akonáhle sa však na kúpeľni odzrkadlí zub času, začneme uvažovať o inovácii, o menšej zmene. Ak ale chcete kúpeľňu, ktorá vás ani po niekoľkých rokoch nesklame, zariaďujte si ju podľa nasledujúcich pravidiel.

 byvanie kupelna 1217

Dôkladne zvážte výber vane a sprchového kúta

Najdôležitejšou súčasťou kúpeľne je nepochybne vaňa, poprípade sprchový kút. Zariadenie samotnej kúpeľne budete musieť, či chcete, alebo nie prispôsobiť veľkosti miestnosti. Odporúčame vám skôr, než začnete s rekonštrukciou kúpeľne, dať si vytvoriť návrh kúpeľne. Budete mať ako-takú predstavu, ako bude vaša kúpeľňa vyzerať a skôr, než sa začne niečo búrať, budete môcť čokoľvek upraviť/ mať námietky a navrhnúť zmeny. Predovšetkým si dajte záležať na výbere vane alebo sprchového kúta. Ak nechcete, aby ste ich po rokoch museli opäť meniť, investujte podstatne viac peňazí do kvality. Niekoľkonásobne sa vám to vráti. Vaňu si vyberajte ak máte malé deti, resp. ak sa radi kúpete. Ak ste však starší, oceníte skôr sprchový kút.

Pozor na vlhkosť

Nech už budete mať akokoľvek zariadenú kúpeľňu, dávajte pozor na vlhkosť. Ak nemáte v kúpeľni okno, dávajte pozor na to, aby ventilátor fungoval a aby vlhkosť neostávala v kúpeľni. Všetok kúpeľňový nábytok, ale aj dlažbu a obklad by vlhkosť v priebehu krátkej doby dokázala úplne znehodnotiť. Ak chcete predĺžiť životnosť vašej kúpeľne, vždy po kúpeli dôkladne tento priestor vyvetrajte. Odporúčame vám umiestniť si do nej aj funkčný vlhkomer.

Všetko je to len na vás

Ak chcete modernú kúpeľňu aj po niekoľkých rokoch, starajte sa o to, aby v nej neostával vlhký vzduch a bola pravidelne vetraná. Sústreďujte sa na výber kvalitnej vane, sprchového kúta, obkladu, ale aj dlažby. Za vzhľad vašej kúpeľne budete zodpovední iba vy a nikto iný.

1 Komentár

  • Komentár Jana štvrtok, 02 august 2018 12:03 napísal Jana

    Nech je veľkosť miestnosti akákoľvek, vaňa musí byť! A čím väčšia, tým lepšie haha :D A tiež sa mi páči, keď je všetko ostatné "poschovávané" v poličkách alebo v boxoch - potom vyzerá všetko tak upratane a organizovane :) Ja som nedávno rekonštruovala kúpeľňu a dala som si tam napr. minimum nábytku a len také boxy z Pepca (niečo takéto https://www.letakomat.sk/pepco/aktualny-letak-od-piatka-27-07-2018/?page=6). No vyzerá to SUPER!!

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.