Pri rekonštrukcii bytu nezabúdajte na tieto veci

V domácnosti sa rokmi používania opotrebováva takmer všetko, čo v nej vidíte. Pre slovenské rodiny ale rekonštrukcia bytu a domu predstavuje veľkú finančnú záťaž, ktorú nedokážu riešiť inak ako len hypotékou a úverom.

rekonstrukcia byt 2017

Ak aj vás v blízkej dobe čaká dlho plánovaná rekonštrukcia bytu, ešte predtým si prečítajte nasledujúce riadky.

Rekonštruujte postupne

Akákoľvek rekonštrukcia si vyžaduje, aby ste mali pre prípad akýchkoľvek komplikácií na účte aj rezervu. Nepúšťajte sa preto do viacerých rekonštrukcií naraz a sústreďujte sa len na jednu. V prípade, že budete potrebovať vymeniť len staré netesniace vodovodné batérie za nové vodovodné batérie, môžete si dovoliť venovať sa aj niečomu náročnejšiemu. Taká výmena okien je rozhodne finančne náročnejšia.

Zvládnete to sami, alebo budete potrebovať firmu?

Niektorí z vás si určite zvládnu vymeniť okná, zatepliť strop, ale sú aj takí, ktorí potrebujú pomoc aj vtedy, keď budú vymieňať sprchový kút. Dôkladne zvážte náročnosť rekonštrukcie a podľa toho sa rozhodnite, či budete potrebovať pomoc firmy, alebo to zvládnete sami. Nezabúdajte na to, že vo vašom okolí môže byť niekto šikovný, kto vám dokáže pomôcť pri konkrétnej rekonštrukcii. Ak si zavoláte firmu, vyjde vás to síce o čosi drahšie, ale zase budete to mať rýchlejšie urobené. Každá možnosť má výhody aj nevýhody. Je len na vás, ktorú možnosť si vyberiete.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.