Vysávače s vysokým príkonom sa postupne dopredávajú

Od 1. septembra 2017 sa na základe nariadenia Európskej Komisie opäť zníži hranica maximálneho povoleného príkonu vysávačov. V praxi to znamená, že výrobcovia už nebudú môcť uvádzať na trh EÚ modely s menovitým príkonom vyšším ako 900 W.

Keďže väčšina ľudí si perfektné výsledky vysávania spája práve s vysokými číselnými údajmi vo Wattoch, „silné“ vysávače sú aktuálne veľmi žiadané a postupne sa dopredávajú.

„Zákazníci vo všeobecnosti dávajú prednosť vysávačom s vysokým príkonom. Faktom je, že moderné prístroje si aj pri  nižších hodnotách príkonu ľahko poradia so všetkými bežnými druhmi podlahových krytín, či už ide o parkety, laminátové podlahy alebo koberce,“ vysvetľuje Jana Krajčovičová, manažérka zo spoločnosti Miele Slovensko a pokračuje: „Vysoké nároky dokážu splniť iba zariadenia s optimálnou kombináciou viacerých parametrov. Okrem príkonu sú dôležité použité materiály, filtračný systém, kvalitný motor, tesnosť opláštenia, konštrukcia pre vedenie vzduchového prúdu, trubica či sacia hubica“.

Do obchodov sa po 1. septembri 2017 budú dopĺňať len vysávače s menovitým príkonom do 900 W a spotrebou elektrickej energie maximálne 43 kWh/rok. Zároveň sa zvýšia požiadavky na účinnosť čistenia a pribudnú nové, zamerané na životnosť motora, trvanlivosť hadice, limit na emisie prachu a mieru hluku. „Spomínané zmeny vyplývajú z Lisabonskej zmluvy, ktorá členské štáty EÚ zaväzuje znížiť do roku 2020 množstvo emisií CO2 o 20%,“ vysvetľuje  Andrej Hrdlička, generálny riaditeľ Združenia  európskych výrobcov domácich spotrebičov CECED Slovakia. „Cieľom tejto regulácie však nie je len ochrana životného prostredia, ale aj spotrebiteľa. Vďaka nej už na trhu nenájdete nekvalitné a energeticky neúsporné modely, ktoré možno v minulosti oslovili zákazníka nízkou cenou. Výrobcovia sú zároveň motivovaní k tomu, aby na trh uvádzali energeticky nenáročné,  efektívne, a pritom stále výkonné riešenia.“

Tvrdenie, že výrobcovia na zmeny, ktoré Európska komisia zavádza postupne od roku 2014, reagujú inováciami, potvrdzuje aj Jana Krajčovičová z Miele Slovensko: „Už dnes Miele ponúka energeticky úsporné vysávače s výkonom 800 W, ktorých vynikajúce výsledky znížený  príkon nijako neovplyvní.“

Aké kritériá musia spĺňať všetky vyrobené vysávače od 1. septembra 2017:
• ročná spotreba energie musí byť nižšia ako 43 kWh/rok
• menovitý príkon musí byť nižší ako 900 W
• schopnosť odstraňovania prachu na koberci najmenej 75%
• schopnosť odstraňovania prachu na tvrdej podlahe najmenej 98%
• reemisia prachu nemôže byť vyššia 1 %
• hladina akustického výkonu nesmie byť vyššia 80 dB(A)
• minimálna trvanlivosť hadice 40 000 kmitov vykonaných pri zaťažení
• prevádzková životnosť motora musí byť najmenej 500 hodín

miele stitky 1100x600

TIP: Posledná šanca na plný výkon

Spoločnosť Miele má vo svojom portfóliu širokú ponuku vysávačov, ktoré sú schopné vyhovieť potrebám rôznych zákazníkov, vrátane alergikov či majiteľov štvornohých miláčikov. Na avizovanú reguláciu obmedzenia príkonu vysávačov, ktorá vstúpi do platnosti 1. septembra 2017, reaguje značka Miele akciovou ponukou nových modelov Complete C3 Power a Complete C2 Power. Vysávače s príkonom 1 600 W majú vynikajúcu konštrukciu a účinnú podlahovú hubicu, vďaka čomu je výkon motora optimálne prenášaný do podlahovej dýzy.

Vysávače sú vybavené výkonným motorom PowerLine. Vynikajúci filtračný účinok vysávačov zabezpečuje viacstupňový filtračný systém AirClean. Ten je tvorený inovatívnym vreckom na prach Miele HyClean, ochranným motorovým filtrom a vzduchovým filtrom. Výsledkom je odfiltrovanie viac ako 99,9 % jemného prachu*.

Užívateľský komfort zvyšuje teleskopická trubica, ktorú je možné stlačením tlačidla prispôsobiť individuálnej výške. Špeciálny spojovací systém zabezpečí kvalitné spojenie medzi sacou trubicou a hubicou. Praktické  príslušenstvo, ako je hubica na čalúnený nábytok, hubica na vysávanie škár a sací štetec sú integrované do vysávača, aby boli vždy poruke.

Tak ako všetky prístroje Miele, aj tieto vysávače sú testované na životnosť až 20 rokov. Pri crash testoch 16 500-krát čelia veľkému množstvu nárazov a prekonávajú rôzne prekážky, tak ako v bežnej domácej prevádzke. Zároveň sa testuje životnosť motora, navíjanie kábla, hadice alebo rukoväte. * Podľa EN 60312-1

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.