Moderná a vkusne zariadená obývačka

Pri zariaďovaní obývacích priestoroch berieme do úvahy najmä rozpočet a rozmery miestnosti. Aby však obývačka pôsobila moderne a zároveň útulne, riaďte sa nasledujúcimi radami.

ilu sofa1200x750

Steny musia dýchať

Niekedy sa musíme popasovať s nedostatočným priestorom, ale aj tak nikdy nedávajte obývacie steny vyrobené z dreva a sedačky úplne k stene. Nechávajte medzi nimi aspoň 5 cm priestoru. Keby tak nespravíte, po krátkom čase by sa vám začala na stenách objavovať pleseň. A to by už nebolo veľmi príjemné.

„Farebné rozlíšenie“

Pri výbere nových pohoviek a sedačiek zohľadňujte farebné prevedenie. Ak túžite po tmavšej sedacej súprave, v žiadnom prípade si nedávajte aj tmavé podlahy. Miestnosť by ste opticky zmenšili a čo je horšie, všetko by splývalo. Dôkladne preto zvažujte výber sedačky a nábytku, pretože nikdy nemôžete mať oboje v rovnakom farebnom prevedení.

Minimalizmus, kvalitnejší nábytok, materiál

Kedysi platilo, že čím viac nábytku, tým bola obývačka krajšia. Farebné tapety, veľa sklenených políc sú však dnes minulosťou. V našich končinách sa teší obľube najmä minimalizmus. Čím menej sektorového nábytku, tým viac obývačka pôsobí vzdušnejšie/ živšie.

Pozor si dávajte na výber materiálu. Rozdiel medzi nábytkom z drevotriesky a nábytkom z masívu neuvidíte len v cenách, ale najmä v kvalite. Preto sa niekedy oplatí zvážiť, či si radšej ešte chvíľu pošetriť a kúpiť kvalitnejší masívny nábytok, alebo investovať „iba“ do nábytku z drievotriesky, ktorý budete nútený po rokoch tak či tak vymeniť.

Tip na záver: Ak túžite po niečom netradičnom, po niečom, čo bárskto nemá, tak v tom prípade vám odporúčame pohovku Chesterfield. Je naozaj prekrásna. Vedeli ste, že jej história siaha až do 18. storočia?

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.