Stav panelákov je vo väčšine miest žalostný

Ak bývate v meste, konkrétne v paneláku, určite tento problém dôveryhodne poznáte. Panelové domy zažili veľký boom v druhej polovici dvadsiateho storočia a žeby sa za ten čas nejako výrazne zmenili, nemôžeme tvrdiť. Samozrejme, česť výnimkám.

home 1200x800

Staré, ošarpané – aj táka je väčšina slovenských panelákov. Práve v tomto je najväčší problém, čo sa týka hľadania nového domova. Už len pohľad zvonka potencionálnych záujemcov o byt môže definitívne odradiť bývať v daných lokalitách. V posledných rokoch, ale aj teraz sa začínajú panelové domy výrazne rekonštruovať – zatepľovanie, výmena starých rozvodov, výmena stupačiek atď. Neraz sa však vďaka týmto rekonštrukciám zhorší životná úroveň obyvateľov daného paneláka. Bohužiaľ musia si to vytrpieť. Ak chcú bývať v lepšom, nejaký čas musia tolerovať robotníkov v blízkosti svojho domova. Komplexná správa budov sa nesmie ale v tomto prípade zanedbať.

Spoločné priestory

Pri upratovaní spoločných priestorov vznikajú škriepky medzi jednotlivými majiteľmi bytov. Jeden sa sťažuje na druhého, že to a to neupratal, pritom vinný môže byť ktorýkoľvek obyvateľ bytovej jednotky. Ak riešite takéto problémy a myslíte si, že žiadne riešenie tejto situácie neexistujte, nájdite si firmu, ktorá zabezpečuje upratovanie spoločných priestorov. Dohodnete si, ktoré dni bude firma upratovať spoločné priestory a budete mať po problémoch. Najmä v zime je dôležité udržiavať poriadok v spoločných priestorov, pretože ľahko sa môže stať úraz. Aj keď môžete mať dlažbu a obklad z pevného prírodného kameňa, keď si z vonkajších priestorov nanosíte na topánkach sneh, neočakávajte, že schody a dlažba bude suchá.

Nič nepodceňujte

Úraz sa môže stať ľahko, preto nikdy nepodceňujte upratovanie spoločných priestorov a priestorov okolo panelového domu. Môžete spadnúť nielen na podlahe vo vnútri, ale aj na exteriérovej dlažbe. Aj keď je stav panelových bytov žalostný, udržiavajte si vnútro a jeho okolie v čistote.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.