Zariaďte si spálňu podľa seba

Spálňa je miesto, kde si chodievame po náročnom dni oddýchnuť a načerpať novú energiu. Niekedy však bohužiaľ zlyhávame pri jej zariaďovaní a s odstupom času hodnotíme svoje rozhodnutia negatívne.

kc bedroom 1200x800

Skúsime vám poradiť, ako si zariadiť tento priestor, aby vás aj po rokoch vaše rozhodnutie neomrzelo.

Posteľ

Pri výbere novej postele v žiadnom prípade nepozerajte len na ceny. Ak chcete, aby vám posteľ vydržala aj niekoľko desaťročí, radšej siahnite hlbšie do vrecka. Neodporúčame vám vyberať drevotrieskové postele, ktoré sa po rokoch používania môžu začať šúpať. Skôr investujte do masívnych. Budete mať istotu, že aj po rokoch používania budú vyzerať stále ako nové.

Posteľ vám neodporúčame dávať úplne k stene. Posteľ dávajte aspoň 5-15 cm od steny. Po bokoch postele si nechávajte aj priestor na nočný stolík. Vyberajte si taký, na ktorom budú bezpečné nábytkové kovania. Oceníte to najmä vtedy, ak máte malé deti, ktoré by si na hranatých nábytkových kovaniach mohli ublížiť. Do manželskej postele si dávajte vždy dva matrace. Každý z partnerov má inú váhu.

Nábytok

Nábytok vám odporúčame dávať si vyrobiť na mieru, poprípade si dôkladne pomerať priestory a na predajni si všímať rozmery vybraného nábytku. Keď už budete mať nábytok zaplatený a bude na ceste k vám, bude už neskoro nábytok a priestory premeriavať. Opäť raz stavte na masívny nábytok. Ak vám to však nebude finančne vychádzať, kľudne môžete investovať aj do drevotrieskového. Počítajte ale s tým, že v priebehu rokov budete nábytok opäť meniť. Nábytok umiestňujte do izby opatrne. Rozložte ho tak, aby si aj vaše dieťatko malo kde rozložiť detské puzzle.

Niekedy sa budete musieť prispôsobiť

Spálňa, aj napriek nevyhovujúcej veľkosti, môže byť útulná. Úložný priestor prispôsobte svojim požiadavkám. Niekedy však budete musieť ustúpiť. Priestor vám nepovolí toľko úložného priestoru, koľko by ste vyžadovali. Vyriešiť to môžete vstavanými skriňami s inteligentným posuvným systémom. Mnohým ženám ale ani toto nebude stačiť. No nič, budete sa musieť uskromniť.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.