Spoločné stolovanie

Kedysi sme si nevedeli predstaviť tráviť nedeľné obedy mimo domova. Dnes to nie je nič výnimočného. Môže za to najmä pracovné vyťaženie, ktorému sa nie vždy dokážeme vyhnúť.

Preto si o to viac vážime chvíle, ktoré trávime s rodinou pri rodinnom obede.

Niet na domáce jedlo

Už počas týždňa, kedy pracujeme, nemáme jednoducho možnosť vychutnať si domácu stravu a už tobôž nie v kruhu svojej rodiny. Každý člen rodiny sa nachádza na inom mieste – deti v škole, manžel/ manželka v práci. Určite ale každý z nich uprednostňuje radšej domácu s láskou pripravenú stravu. Neraz sa stalo, že po konzumácii jedla v reštaurácii príde mnohým konzumujúcim zle. Toto ale určite neplatí, keď konzumujete pizzu v pizzérii. Pizzérie disponujú perfektnými pizza pecami, ktoré cesto nespália a ponechajú ho jemné, nadýchané.

Upevňovanie vzťahov

Pri spoločnom stolovaní máme možnosť upevňovať inak naštrbené vzťahy. Dajú nám príležitosť pýtať sa svojich blízkych, aký mali deň, čo dnes zažili, čo ich potešilo a čo ich naopak zarmútilo. Niet divu, že dnešné vzťahy medzi rodinnými príslušníkmi sú všelijaké. Samozrejme, nemôže za to vaša práca, ktoré vás oberá o spoločné chvíle strávené s blízkymi. Problém je celkovo v prístupe k ľuďom. Problém je v komunikácii. Aj keď už sedíte na svojich jedálenských stoličkách, väčšina z vás pozerá do svojich tabletov/ mobilov, či im niekto nepísal alebo nevolal. Takto si hádam nepredstavujete chvíle strávené v kruhu svojej rodiny, alebo áno?

pr 3003 17

Spoločne strávené chvíle si treba vážiť

Spoločné stolovanie je o tom, aby ste aj to málo voľna, čo máte, strávili so svojimi milovanými. Vráťte sa k týmto tradíciám a učte svoje deti, že stolovanie v kruhu svojich najbližších by si mali vážiť a mali by ho praktizovať čo najviac, ako to pôjde. Ak ste teraz doma a ležíte na sedačke, navrhnite svojej rodine, že si spoločne spravíte pekný deň/ večer. Kľudne aj pri jedálenskom stole a pri chutnom jedle.

 

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.