Spánok netreba nikdy podceňovať

Spánok je činnosť, ktorej by sme sa venovali neustále a najmä cez pracovné dni. Nuž, pracovať treba. Plat by nám nemohol chodiť bez toho, aby sme nič nerobili. Nedokážeme však plnohodnotne pracovať, ak si nedokážeme poriadne oddýchnuť a načerpať novú energiu.

Ak máte ale problémy so spánkom, poradíme si, ako tieto problémy odstrániť tak, aby sa už v budúcnosti neopakovali.

Ako posledná možnosť lieky na spanie

Keď vám ale nepomôže vôbec nič, nemusíte sa báť prehltnúť lieky na spanie. Lieky na spanie sú overené, pravidelne testované a zatiaľ sa neukázalo, že by škodili ľudskému organizmu. 

Odstránenie rušivých predmetov

Možno budete prekvapení, ale mnohým ľuďom vadia aj tikajúce hodiny, svetlo z digitálnych hodín, štekajúci psi v okolí alebo zapnutý televízor. Odstráňte všetky rušivé predmety z vašej spálne, lebo v opačnom prípade len ťažko dokážete odstrániť problémy s nespavosťou. To, čo sa deje vonku, nemôžete ovplyvniť. Bohužiaľ ostáva vám len si zvyknúť, poprípade upozorniť susedov, aby ten rušivý predmet/ zvuk odstránili. Aby vás ale nerušilo pouličné osvetlenie, odporúčame vám nainštalovať si poctivo vyrobené vonkajšie rolety, ktoré zabránia hluku, aby prenikal do spálne. Okrem toho ako-tak chránia interiér pred nadmernou prašnosťou. Najmä, ak máte spálňu otočenú smerom k hlavnej ceste.

Aby ste sa dokázali dobre vyspať, je potrebné sa naučiť chodievať spávať v rovnakom čase, vyhýbať sa sociálnym sieťam, pohybom urýchliť chudnutie a tým aj unaviť organizmus a zabezpečiť si dobrý matrac a vankúš. Uvidíte, že potom budete mať energie na rozdávanie. A hlavne sa vám bude lepšie zaspávať/ spať. Spánok nikdy nepodceňujte.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.