Sušička bielizne je zázračný pomocník, ktorého sa netreba obávať

Sušička bielizne je veľmi praktickým pomocníkom domácnosti.. Ani sa už nebudete musieť obzerať na počasie vonku, ak bielizeň sušíte napríklad na balkóne. Z bielizne sa počas sušenia odstránia žmolky, chlpy a vlasy. Ak máte domáceho maznáčika, budete nadšení.

zehlenie ilu1200x800

„Sušičky bielizne šetria čas a sú k oblečeniu veľmi šetrné. Bielizeň nie je nutné po použití sušičky väčšinou ani žehliť, pretože sušička zabraňuje krčeniu oblečenia," hovorí Iva Pavlousková, tlačová hovorkyňa Datartu.  

Bežná sušička na bielizeň vyzerá ako práčka. Bez bližšieho skúmania ich na prvý pohľad nerozoznáte. Teda pokiaľ ide o prístroje s predným plnením, čo je drvivá väčšina sušičiek. Tých s horným je minimum a to z jednoduchého dôvodu - v menších bytoch nie je miesta nazvyš a sušička s práčkou by sa vedľa seba nevošli. Čo práve riešia prístroje s predným plnením, ktoré sa dajú postaviť na seba. Stačí k tomu spojovací medzikus, ktorý sa umiestni medzi ne. Ak nie je možné použiť z priestorových dôvodov ani túto variantu, existujú na trhu aj kombinované prístroje, teda práčky so sušičkou. Majú väčšiu spotrebu vody a práčka má väčšiu kapacitu ako sušičky. Takže pred sušením je potreba časť oblečenia vybrať.

Akú sušičku vybrať?

„Zákazníci pri výbere sušičky bielizne volia prístroje s čo najvyššou energetickou účinnosťou, teda s najmenšou spotrebou energie. V súčasnej dobe sú cenovo dostupné aj sušičky v energetickej triede A +++. Rozdiel v cene oproti najlacnejším prístrojom sa zákazníkom vráti na nižšej spotrebe energie počas niekoľkých rokov. Pri päťročnej prevádzke môže v celkových nákladoch vyjsť výhodnejšie napríklad i raz tak drahý prístroj," dodáva hovorkyňa Datartu Iva Pavlousková.

Sušičky bielizne sa delia na ventilačné a kondenzačné. Ventilačné fungujú tak, že nasávaný vzduch ohrejú a preženú ho bielizňou. Vzduch sa nasýti parou a vyjde von zo sušičky. Je to prevádzkovo úspornejšie riešenie, ale vyžaduje veľkú a hlavne odvetrávanú miestnosť.

Pre väčšinu domácností je preto výhodnejšia sušička kondenzačná. Horúca para, ktorá vzniká pri sušení, sa v kondenzačných sušičkách premieňa na vodu. Pre odpadovú vodu majú kondenzačné sušičky nádobu, do ktorej ju zachytávajú a ktorú je potom nutné raz za čas vyliať. Prípadne možno skondenzovanú vodu odviesť priamo do odpadu.

Kondenzačné sušičky sú síce energeticky náročnejšie, ale aj to má riešenie - v podobe kondenzačných sušičiek s tepelným čerpadlom. Čerpadlo recykluje energiu zo zmien teploty vzduchu v sušičke. Vďaka tomu je možné ušetriť až polovicu elektrickej energie. Príplatok za tepelné čerpadlo navyše už dnes nie je nijako zásadný.

Sušičky celkovo sušia bielizeň veľmi šetrne, takže je nepokrčená, nevyblednutá a väčšinu nemusíte vôbec žehliť. Napriek tomu existuje jeden typ sušičiek, ktorý je pre zaprisahaných odporcov žehlenia ešte lepším riešením. Sú to parné kondenzačné sušičky, ktoré bielizeň našuchoria, prevoňajú a zbavia záhybov. Ideálny pomocník do domácností s alergikmi. Pre najnáročnejších je potom na trhu k dispozícii parná sušička LG Styler, čo je vlastne skriňa, ktorá sa po vypraní o vaše odevy postará ako prémiová čistiareň. A môžete ju mať v šatni vedľa ďalších skríň.

Produktové tipy sušičky:

1. AEG T8DEE48SC AbsoluteCare
Výkonná kondenzačná sušička s úspornou prevádzkou v triede A ++ využíva integrované tepelné čerpadlo. Veľká kapacita bubna, do ktorého sa vojde 8 kilogramov bielizne, zodpovedá kapacite bubnov moderných práčok. Sušička AEG má moderný dizajn s veľkým displejom a jednoduchým ovládaním. Sušička má funkciu pre ochranu odevov proti pokrčeniu a spätný chod bubna uvoľní šaty a zabraňuje ich zamotaniu a pokrčeniu.
Cena: 599 €

2. LG RC8155AP3F
Luxusná sušička LG využíva hybridné sušenie, ktoré kombinuje energeticky úsporné tepelné čerpadlo s rýchlosťou sušenia vykurovacieho telesa. Sušička tak patrí do energetickej triedy A ++. Sušička zabráni pokrčeniu bielizne vďaka bubnu, ktorý sa točí oboma smermi a dokáže ho aj osviežiť. Medzi nadštandardnú výbavu patrí špeciálny kôš na sušenie vlnených odevov alebo obuvi.
Cena: 779 € 

3. BEKO DPY 8506 GXB1
Extrémne úsporná sušička Beko s tepelným čerpadlom sa pýši energetickým štítkom A +++, takže jej prevádzka je veľmi úsporná. Kapacita bubna 8 kilogramov stačí pre stredne veľkú rodinu. Sušička disponuje senzorom FlexySense, automatickým snímačom vlhkosti. Stačí nastaviť požadovaný stupeň sušenia a po jeho dosiahnutí sa proces automaticky ukončí. Pre rýchle sušenie je tu expresný program, ktorý dokáže usušiť 2 kg bielizne za 35 minút.
Cena: 529 €

Produktové tipy práčky s integrovanou sušičkou:

1. Miele WT1 Obsluha jediným tlačidlom

Práčka s integrovanou sušičkou Miele WT1 ponúka perfektnú starostlivosť za minimum času.  Stlačením jediného tlačidla spustíte program QuickPowerWash&Dry, ktorý sa o oblečenie postará rovnako kvalitne, ako by bolo v samostatnej práčke a sušičke. Štyri kilogramy bielizne sú vypraté a usušené po necelých troch hodinách, na päť kilogramov bielizne potrebuje WT1 menej ako tri a pol hodiny. Do procesu nemusíte po zapnutí spotrebiča už vôbec zasahovať, plne automatický dávkovací systém TwinDos automaticky dávkuje aj pracie prostriedky  v optimálnom momente pracieho procesu. 

Perie, suší, osviežuje aj vyrovnáva

Ochranu textílií pred poškodením zabezpečuje  patentovaná voštinová štruktúra povrchu bubna, v ktorom sa bielizeň počas prania doslova kĺže po tenkej vrstve vody. Ak zvolíte funkciu SteamCare, bubon sa po poslednom odstreďovaní zahreje a oblečenie sa pomocou pary prevzdušní, vyrovná a  čas následného žehlenia sa skráti o polovicu. Tento program výborne poslúži aj na osvieženie a vyhladenie krátko noseného oblečenia.  

Menej energií, pohodlná údržba

Ako je už pri spotrebičoch Miele samozrejmosťou, fungujú mimoriadne efektívne a úsporne, vďaka čomu dosiahnete maximálne výsledky s minimálnou spotrebou vody a energie.  Funkcia Manažér programov umožňuje proces prania a sušenia prispôsobiť osobitným požiadavkám. Šikovnou pomôckou je tiež Indikátor naplnenia a odporúčané dávkovanie, ktorý meria optimálne množstvo bielizne v pracom bubne. Na displeji taktiež zobrazí odporúčanie pre dávkovanie pracieho prostriedku. Údržbu zjednodušuje patentovaná funkcia Vypláchnutie vlákien, ktorá zbaví spotrebič zvyšku vlákien zostávajúcich po poslednom sušení v prístroji. 

2. SAMSUNG WD90K6400OW / ZO
Kombinovaný prístroj ponúka modernú výkonnú práčku a zároveň aj sušičku bielizne v energetickej triede A. Kapacita práčky je 9 kilogramov bielizne, sušička potom dokáže naraz usušiť 6 kilogramov odevov. Kapacita kombinovaného prístroja je tak vhodná aj pre rodiny s deťmi. Ovládanie pomocou otočného ovládača a veľkého displeja je jednoduché a prehľadné. Špeciálne dvierka AddWash vám umožnia pridať bielizeň aj počas prania.
Cena: 687 €

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.