Sezóna svetielok začína

Letné dni sú nenávratne preč a čoraz skoršie začíname aj doma po návrate z práce či nákupov rozsvecovať svetlá. Máme pre vás niekoľko tipov na nové lampy, s ktorými si môžete túto „svetelnú“ sezónu spríjemniť a zároveň si oživiť interiér.

Nevinná biela

Biela farba je jednou z najčastejšie používaných a najobľúbenejších farieb, ktorými sú zariadené domácnosti. Či už je použitá na stenách, vo farbe nábytku alebo doplnkov. Je nadčasová, dokáže opticky zväčšiť priestor a rozjasňuje ho. Naviac je neutrálna, vďaka čomu sa ľahko kombinuje aj s inými farbami. Svietidlá v bielom odtieni sa hodia do klasicky, rustikálne aj moderne zariadených domácností.

eglo_white

Príklad: Stojacie svietidlo BIDFORD je trojnožkou, s látkovým tienidlom a kombináciou svetlého dreva a bieleho kovu. Www.eglo.sk

Elegantná čierna

U nás je čierna farba spájaná skôr so smútkom. Je však znakom luxusu, noblesy a elegancie. Preto sa nebojte do interiéru zakomponovať aj túto farbu. Ak však nedisponujete veľkorysými priestormi, použite ju len na menšie plochy. Opticky totiž miestnosti zužuje a zmenšuje. Ideálne je použiť ju na doplnky. Nádherne vynikne v kombinácii s medenou, zlatou či krištáľmi.

eglo_black

Príklad: Stolové svietidlo FIUMARA ponúka kombináciu čiernej a zlatej. Umiestniť ho môžete na pracovný stôl, komodu alebo nočný stolík. Www.eglo.sk

Jagavé krištáľové...

Použitie krištáľov v interiéri nie je pre každého. Chce to nepochybne odvahu, ale tým, ktorým sa takýto štýl páči, vykúzli interiér ako z rozprávky. Trblietavé, opulentné a luxusné, také sú aj krištáľové svietidlá a iné interiérové doplnky. Najlepšie si „rozumejú“ s bielou, sivou a čiernou farbou.

eglo_kristal

Príklad: Závesné svietidlo VIVALDI sa bude vynímať napríklad v hale, predsieni či nad jedálenským stolom. Www.eglo.sk.

Priznané žiarovky

V posledných rokoch sú trendom svietidlá, ktoré žiarovky neskrývajú, ale naopak sú detailne viditeľné. Preto tam vyniknú také, ktoré sú tvarovo a štýlovo originálne. Tento štýl je ideálny do rustikálne alebo vintage ladených domácností. Lampy sú zvyčajne v kombinácii s drevom či kovom.

eglo_ziarovky

Príklad: Visiace svietidlo TOWNSHEND kombinuje svetlé drevo z malajzijského duba a čierny kov alebo visiace svietidlo TARBES, ktoré má medenú konštrukciu tienidla. Www.eglo.sk

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.