Vytlačiť túto stránku

Kúpa sedačky je dôležitým rozhodnutím

Napísal Trumpeter 22. máj 2019

Keďže momentálne sú už v obchodoch dostupné farebné aj materiálové prevedenia od výmyslu sveta, zákazníci často riešia najmä dilemu, či chcú nadčasovú klasiku v podobe decentnej jednofarebnej sedačky alebo si „uletia“ s odvážnymi vzorovanými prevedeniami. 

sofa people

Jednofarebná alebo vzorovaná? Neviete sa rozhodnúť, ktorú sedačku si vybrať?

Krásny a výrazný vzorovaný kúsok môže perfektne oživiť interiér vášho bytu. Hodí sa však viac k minimalisticky ladenému zariadeniu v čistých líniách, modernému dizajnu a neutrálnym doplnkom, ktoré nezvyčajnú sedačku dokážu dokonale a nenápadne doplniť. Aktuálne vedú skôr výraznejšie farby sedačiek v zaujímavých a ľahko kombinovateľných odtieňoch, akými sú antracitová, tmavomodrá, béžová, tmavá šedá alebo svetlosivá. A, samozrejme, nesmieme zabudnúť ani na večne modernú čiernu. „Vždy záleží na preferencii a vkuse zákazníka, no súčasný módny trend dokáže efektívne uspokojiť potreby aj tých najnáročnejších, keďže je jednoduchý, nadčasový a hodí sa takmer do každej domácnosti,”hovorí Martin Škrabala, vedúci predaja spoločnosti Albero nábytok. Ak teda patríte k milovníkom moderného dizajnu, siahnite radšej po tomto variante a budete mať záruku, že vaša sedačka pôjde ruka v ruke s aktuálnym módnym trendom.

Základom je pohodlie

Je síce dôležité, aby sa dizajn sedačky páčil, ale nie je to najdôležitejší faktor pri rozhodovaní o kúpe. Tým by malo byť pohodlie. Aj preto by ste mali svoj nový kúsok vyberať, keď ste dobre oddýchnutí, aby ste vedeli správne zhodnotiť, či sa vám sedí komfortne. A čo je najdôležitejšie, nikdy nekupujte novú sedačku cez internet, pretože sa môže stať, že z jej kvality budete sklamaní. Nielenže vám nemusí vyhovovať z hľadiska pohodlia, pretože môže byť príliš mäkká alebo príliš tvrdá, ale môže vyzerať inak ako na obrázku v e-shope alebo v letáku a vôbec nemusí spĺňať vaše predstavy. 

Sústreďte sa na rozmery a kvalitu

Je celkom jedno, že po tej obrovskej a štýlovej magentovej sedačke túžite už dva roky, keď sa vám absolútne nehodí do vášho bytu, prípadne tam nezapadá ani rozmerovo a zbytočne by zaberala úžitkový priestor. Pri nákupe zabudnite na emócie a riaďte sa rozumom. Nekupujete predsa poťahy na vankúše za pár eur, ktoré, keď vás omrzia, vymeníte za iné. Vy kupujete novú sedačku, ktorá je finančne pomerne náročnou investíciou a ktorá vám má slúžiť celé roky. Je teda dôležité, aby vhodne zapadla do zariadenia vášho domova. Preto voľte rozumnú kombináciu tvaru, rozmerov a farebnosti, ktoré vás po roku neomrzia. Nie nadarmo sa hovorí, že v jednoduchosti je krása a pri výbere nábytku do obývačky to platí rovno dvakrát.