Nežné pastelky

O pár dní je tu Valentín. Prekvapte milovanú osobu a romantickú atmosféru dolaďte správnymi svietidlami, napríklad v nežných pastelových farbách. 

Trendy roka 2019

Spoločnosť Pantone každoročne vyhlasuje farbu roka. Z tejto farby vychádzajú návrhári módy aj interiérov, ovplyvňuje vzhľad bytového zariadenia, zasahuje do priemyselného dizajnu, obalov spotrebného tovaru aj grafického dizajnu. Tento rok bude návrhárov inšpirovať jasná a pozitívna koralová farba, ktorú spoločnosť Pantone nazvala Living Coral 16-1546. Žiarivý a pritom jemný odtieň farby evokuje zore či podmorský svet, upokojuje a povzbudzuje a pritom pripomína podmanivou aj prchavú krásu prírody. Koralová farba sa bude objavovať nielen na maľbe a tapetách, ale aj na nábytku, bytovom textile, svietidlách aj drobných doplnkoch do bytu. 

1. TIP: Pastelové farby sú jemné, pôsobia upokojujúco a pekne vyniknú najmä v kombinácii s bielou. Rôzne farby v pastelových odtieňoch na lampách má v ponuke napríklad spoločnosť EGLO. Marhuľová, zelená, modrá, sivá – a všetky pastelové. Vyberte si z ich Vintage kolekcie napríklad svietidlá PRIDDY. Zaujímavé je nástenné svietidlo v pastelovej marhuľovej farbe, do ktorého je ideálny aj vintage svetelný zdroj a spolu vytvárajú úžasnú kombináciu.

 

2. TIP: Spájanie kuchyne, jedálne a obývacej izby je dlhodobým a obľúbeným trendom. Aby miestnosť pôsobila jednoliato a moderne, ale zároveň nebola nevýrazná, pomôžu farby ako aj  rôzny štýl umiestnenia svietidiel, typy lámp a intenzita nasvietenia. Vďaka tomu budú jednotlivé zóny opticky odlišné, celý priestor však bude naďalej pôsobiť celistvým dojmom.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.