Testovali sme žehličku Tefal Ultimate AntiCalc (FV9745)

Tie z nás, ktoré zostali verné klasickému žehleniu, určite zaujíma, ktorá zo žehličiek je tá „najlepšia“. Výrobcovia ponúkajú množstvo typov a veľkostí žehličiek, preto je niekedy problém rozhodnúť sa pre tú správnu. 

Aby sme vám to uľahčili ponúkame vám skrátený návod na výber žehličky. Aby sme sa zbytočne nenarobili, žehlička by mala dobre kĺzať po bielizni po čo najväčšej ploche. Aby to išlo ako po „masle“, záleží od povrchu žehliacej plochy, ktorý môže byť keramický, zafírový či špeciálne patentované plochy, ako to bolo pri našom teste (Durillium AirGlide Autoclean). S novou technológiou Durillium AirGlide Autoclean žehlíte ľahko a rýchlo, a navyše má dlhú životnosť. Ak narazíte na žehličky s povrchom z nerezu, teflónu a hliníka, pôjde o lacnejší typ žehličiek, pre menej náročnejšieho spotrebiteľa. Druhou dôležitou vlastnosťou naparovacích žehličiek je tzv. parný výkon, ktorý je dnes minimálne 40g/min. Nami testovaná naparovacia žehlička patrí medzi tie výkonnejšie žehličky, variabilná para 55 g / min. pre vysoko efektívne žehlenie s parným rázom 230 g / min. na najodolnejšie záhyby. Dokonale a rýchlo odstráni všetky záhyby silou pary, ktorá je vďaka funkcii Automatic Steam optimálne regulovaná presne pre váš odev. Stačí zvoliť teplotu a naparovacia žehlička sa už o všetko postará, za pomoci variabilných výstupov pary, zabudovaných priamo v žehliacej doske. Zároveň má objemnú 350 ml nádržku, preto sa nebudete trápiť neustálym dolievaním vody. Za pozornosť stoja pri výbere aj špeciálne funkcie, ktoré žehlička má  - Anti Drop a Anticalc. Funkcia Anti Drop pri Tefal Ultimate AntiCalc (FV9745) bráni odkvapkávaniu vody, vďaka čomu neuvidíte žiadne škvrny na bielizni. Vyberateľný zberač vodného kameňa Tefal Anticalc jednotlivé čiastočky vodného kameňa zachytí, zaistí tak dlhotrvajúci výkon pary. Nezanedbateľná je aj bezpečnosť pri žehlení. Testovaná žehlička sa automaticky vypne po 8 minútach vo vertikálnej a už po 30 sekundách v horizontálnej polohe.

Záver testu: Vo všeobecnosti naparovaciu žehličku Tefal Ultimate AntiCalc (FV9745) môžeme odporučiť ako veľmi kvalitnú, ktorej naparovací výkon je obdivuhodný. Zo subjektívneho hľadiska sme mali len dve výhrady. Pre drobnú ženskú ruku je ťažká a pri žehlení napríklad pánskeho rukáva na košeli, aby nevznikli záhyby, ťažšie ovládateľná. Druhá výhrada bola možno k vyššej cene, ktorá je však vyvážená spomínanou kvalitou. Odporúčaná cena je 104,90 €.

test tefal fv9745

Zdroj foto: Tefal

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.