Stavať môžete aj počas zimy

Plánujete stavbu rodinného domu a chcete s tým počkať na teplejšie počasie? Už nemusíte, na trhu sú tehly, s ktorými je možné murovať aj v zimných mesiacoch. Špeciálne vyvinuté brúsené tehly LeierPLAN umožňujú murovať až do teploty – 5º C.

Správny výber stavebného materiálu hrubej stavby je dôležitý a potrebný, aby postavený dom vydržal dlho a odolal aj „zubu času“.. Skúsenosti z praxe dokazujú, že masívny dom na báze tehly je tým pravým riešením. Tehla je prírodným a ekologickým materiálom, ktorý sa ako stavebný materiál používa už viac ako 6000 rokov. Má vynikajúce tepelno a zvukoizolačné vlastnosti, dlhú životnosť a vypaľovaním si tehla udržiava pevnosť a stabilný rozmer. Je nehorľavá a odolná voči fyzikálnym aj chemickým vplyvom. Tehly umožňujú optimálnu difúziu vodných pár, čím sa predchádza vzniku plesní a zabezpečuje sa zdravé bývanie. A naviac, teraz môžete stavať z tehál aj pri mínusových teplotách. Umožňujú to špeciálne vyvinuté brúsené tehly LeierPLAN.

leier plan 1217

Brúsené tehly LeierPLAN umožňujú murovať do teploty – 5º C a poskytujú jednoduché a rýchle riešenie realizácie hrubej stavby. Steny si vymurujete tak, že tehly LeierPLAN spájate tenkou vrstvou (stačí 1 mm) murovacej malty alebo penovým lepidlom LeierFIX. Výhodami tejto technológie je najmä úspora materiálu, kratší čas murovania bez vytvárania tepelných mostov a menej vlhkosti v stavbe (vďaka menšej spotrebe vody). Použiť tieto tehly môžete nielen na obvodové steny, ale aj na vnútorné nosné konštrukcie a priečkovkové tvarovky.  Viac na www.leier.sk

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.