Zlepšite úroveň bývania v paneláku

Väčšina panelových domov na Slovensku sa v poslednom období zatepľuje. Napriek tomu je stále dosť panelových domov, ktoré sa môžu pochváliť fasádou, ktorá si ešte pamätá časy komunistické. Ako zlepšiť úroveň bývania v paneláku? Poradíme si.

 panel dom

Nutnou výmenou správcu bytového domu

Ak už dlhšiu dobu nie ste spokojní s tým, aké rekonštrukcie sa realizujú, resp. aké rekonštrukcie by sa mali realizovať a doteraz sa nezačali, mali by ste uvažovať nad okamžitou výmenou správcu bytového domu. Niekedy nepomôžu ani petície a ak väčšina obyvateľov súhlasí s takouto zmenou, podajte návrh na zmenu správcu bytového domu. Máte na to právo.

Hydroizoláciou strechy 

Zatekanie a pleseň v byte netúži mať nikto z nás a predsa sa medzi vami čitateľmi nájde niekto, kto s týmto už dlhšiu dobu bojuje. Žiaľ stav väčšiny panelákových domov je žalostný a niekedy ho nemôže zachrániť ani okamžitá hydroizolácia strechy. Hydroizoláciu strechy však musíte mať zabezpečenú, nezávisle od toho, koľko to bude stáť. Teda ak chcete ochrániť svoj majetok.

Upratovaním spoločných priestorov

Ak máte zajednanú upratovaciu službu, poprípade sa striedate s upratovaním po mesiacoch/ týždňoch a nie ste spokojní s aktuálnym stavom, mali by ste podať podnet na zmenu. Keď niekto neuprace spoločné priestory, ako by mal, poprípade upratovacia služba si neplní povinnosti, aj keď má riadne zaplatené, prečo to nechať tak, keď nie ste s touto situáciou spokojní? Napríklad v Bratislave firmy, ktoré majú pod palcom správu bytov v Bratislave, apelujú na dodržiavanie čistoty v spoločných priestoroch.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.