Potrebujete trvalý pobyt? Vybavíte ho aj on-line

Cesta k vlastnému bývaniu nie je vždy jednoduchá. Bez ohľadu na druh stavby a veľkosť pozemku je to najmä o nákladoch, ktoré nie sú práve minimálne. Pokiaľ sa k tomu pridá administratívna záťaž a získavanie povolení, celá snaha vás môže stáť veľmi veľa úsilia. 

 woman tablet1200x800

Podobne to platí aj pri získavaní trvalého pobytu, ktorý sa tou klasickou cestou rieši nahlásením príslušných osôb na konkrétnom úrade. Potrebujete k tomu občiansky preukaz, doklad o vlastníctve nehnuteľnosti, pokiaľ bývate v podnájme tak súhlas vlastníka nehnuteľnosti s trvalým alebo prechodným pobytom. Dnes sa ale všetko rieši prostredníctvom internetového prepojenia a platí to aj pri získavaní pobytu na bývanie. Jedná sa o evidenčný charakter získanej adresy na danom mieste, ktorá má svoje výhody.

Stačí vám na to internet?

Podrobný postup zriadenia trvalého pobytu týmto spôsobom je jednoduchý a vybavíte ho aj z pohodlia domova. V priebehu troch pracovných dní sa stihne zariadiť väčšinou všetko dôležité. Samozrejme, že aj tu sú nutné určité údaje a potvrdenia, aby bol celý proces naozaj hodnoverný a plne funkčný.

Na čo vás bude oprávňovať tento typ pobytu?

V podstate je to takmer rovnaké a totožné s tým klasickým pobytom. V tomto prípade ste odbremenení od zbytočnej byrokracie a neochoty, s ktorou sa môžete stretnúť najmä v prípade vybavovania prechodného pobytu. Ako sme už spomínali, naň musíte mať povolenie od vlastníka nehnuteľnosti alebo bytu, čo môže byť veľký problém. 

Táto služba vám poskytne prechodný pobyt bez najmenších problémov na minimálne obdobie jedného roka. Získať môžete aj online prístup k doručenej pošte a mať tak prístup vždy ku každej jednej zásielke. Je to ten najjednoduchší spôsob, o ktorého bezproblémovej funkčnosti sa môžete v prípade potreby presvedčiť aj vy. 

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.