Chvíle s priateľmi

Práve počas letných mesiacov máme chuť sa viac stretávať so svojimi priateľmi, buď na spoločnej dovolenke, výlete, alebo v miestnych kaviarňach. S pribúdajúcimi rokmi si však tieto chvíle začneme vážiť omnoho viac, ako v mladosti.

joung people 1200x800

Časová vyťaženosť a organizácia svojho času

Práve časová vyťaženosť mnohým z nás komplikuje práve stretávanie sa s priateľmi. Stále v práci, minimum času na rodinu a nie to ešte na priateľov, ovplyvňuje náš život do veľkej miery. Niektorí sa len sťažujú, že nemajú na nič čas, ale ich najväčším problémom je práve to, že si jednoducho nevedia zorganizovať svoj čas. Uvedomte si, že roky rýchlo uchodia. Prácu samozrejme nezanedbávajte, ale vždy, keď sa vám naskytne príležitosť, stretnite sa s rodinou, s ktorou nie ste v dennodennom kontakte, navštívte svojich priateľov a najmä venujte sa svojej najbližšej rodine – deťom, manželke/ manželovi. Pokojne si môžete dávať na toaletné stolíky aj diár, ktorý vám pomôže získať prehľad v tom, čo máte v daný deň spraviť a kam musíte ísť.

Keď prídu deti, bude menej času

Ak máte deti, určite ste spozorovali to, že máte menej času na svojich priateľov. Hlavnou prioritou sú pre vás deti, to je pochopiteľné. Nesnažte sa však svojim priateľom úplne vyhýbať. Pokojne podniknite spoločné výlety, najmä teraz cez letné mesiace, kedy budete mať možností podstatne viac, ako cez zimu. Keď pôjdete na návštevu, nezabudnite svojim priateľom priniesť malú pozornosť. Taká kvalitná fľaša vína určite poteší. Ak ale máte v zásobe kvalitné, chutné a luxusné vínko (nielen v krištáľových karafách), vezmite ho so sebou. Deti nie sú prekážka. Raz za čas si určite budete môcť dopriať to, čo bolo pre vás kedysi úplnou samozrejmosťou.

Skutoční priatelia

Partner/ partnerka je najdôležitejšia osoba v našom živote. Aby sme sa však cítili šťastní, plní energie, potrebujeme byť v kontakte aj so svojimi priateľmi. Nezabúdajte, že nemusíte mať dvesto priateľov na sociálnych sieťach. Ak máte v skutočnom živote zopár dobrých priateľov, ktorí vám nezávidia, že ste si kúpili výrobky z krištáľu, dobrú postavu a pekný dom, máte všetko.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.