Jar a leto 2017: Línie a emócie vládnu trendom v bývaní

Viac ako kedysi sa vo svete bývania kladie dôraz na pocit pohodlia. Trendy v bývaní totiž tento rok diktujú emócie. Vnútorná pohoda, prirodzený vzhľad, komfort a účelnosť. To sú hlavné atribúty, ktoré spĺňajú trendy na jar a leto 2017.

Mäkký kontrast, prirodzený vzhľad, modrá melange a kvitnúce emócie  - takto znejú štyri línie tohtoročnej filozofie bývania.

,,Zníženie stresu, rozjímanie a ničnerobenie sú dnes viac žiadané ako kedykoľvek v minulosti. Čas od času nám jednoducho nekonečné váľanie sa na mäkkých látkových vankúšoch vytvára dobrú náladu, pretože domov je na prvom mieste v starostlivosti o dušu,“ hovorí profesor Axel Venn, dlhoročný poradca projektových spoločnosti Hornbach v oblasti trendov v bývaní.

Trendy na jar a leto 2017 sa nesú v štyroch hlavných líniách:

Black&white comfort – mäkký kontrast

Tento štýl je o veľmi decentnej hre farieb. Vyznačuje sa funkčnosťou a taktiež prirodzenosťou, je autentický a primeraný použitým materiálom. Rovnakým dojmom pôsobí aj nábytok a príslušenstvo. Využíva kombináciu mäkkých a tvrdých materiálov, ako napríklad ťažké plátno či poddajnú ovčiu kožušinku. Tento jemný kontrast dokonale ozvláštni harmóniu domova. Priestor v štýle Black&white comfort je prehľadný, pohodlný a bez zbytočných kriviek. Je príjemný po práci, na každodenný život i oddych. Všeobecne sa dá charakterizovať ako mladistvý štýl, v ktorom sa však cítia dobre všetky generácie.

 hornbach 1 1000x707

Nordic Atmosphere – prirodzený vzhľad

Zjednotenie útulnosti a pohodlia prostredia. Túžba po ľahkosti, zobúdzajúcej sa prírode a dobrá nálada určujú tento trend bývania. Akceptovaná je aj škandinávska prirodzenosť. Nordic Atmosphere sa vyznačuje svetlými a prirodzenými priestormi. Rozčlenenie takéhoto bývania zdôrazňujú pastelové farby, svetlé drevo, ktoré podčiarkuje pokojná atmosféra a kombinácia žiaroviek šíri nostalgický šarm. Pohodlie takéhoto priestoru sa postará o život, ktorý sa oplatí žiť.

hornbach 2 1000x707

Relaxed living – modrá melange

Modrú farbu vníma takmer 40 percent ľudí ako svoju obľúbenú. Štýl bývania v duchu modrá melange preto využíva všetky odtiene modrej, jej kontrasty a príbuzné farby. Rozšírený mýtus, že bývanie vo farbách modrej je chladné, nemusí platiť za každých okolností. S mäkkými textíliami a teplými odtieňmi dreva môžete vytvoriť útulnú atmosféru. Relax living je o prehľadnosti, čistote a jasnosti. Biela sa s ľahkosťou kombinuje s modrou a v kontraste pôsobí ešte belšie. Táto kombinácia je stály trhák, ktorý je obľúbený naprieč generáciami.

hornbach 3 1000x707

Blooming emotions – Feeling Good – kvitnúce emócie

Emócie sa v tomto trende preukazujú ako najlepší radca. Je postavený na troch hlavných pilieroch – komfort, účelnosť a pocit pohody. Priestory zariadené v tomto štýle odzrkadľujú osobnosti, ktoré ich obývajú. Kvetinové tóny ponúkajú farebnú a kreatívnu základňu – od elegantnej ružovej cez koralové tóny až po hebkú modrú. Teplé farby vytvoria dobrú náladu nielen obyvateľom, ale aj návštevníkom. Podstatou tohto sveta bývania je spoločnosť a užívanie si.

hornbach 4 1000x707

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.