Viete rozoznať kvalitné kožené sedačky?

Kožená sedačka je dlhodobou investíciou, preto by ste mali pri jej kúpe zbystriť všetky zmysly. Vybrať tú správnu to nie je len o zvolení tej najkrajšej farby či tvaru. Najdôležitejšie je siahnuť po skutočne kvalitnej koži. Pravú kožu môžete spoznať na prvý dotyk aj vy.

sedacka pr 17

Kožené sedačky majú byť z kože, nie imitácie

Kvalita koženej sedačky závisí predovšetkým od kvality samotnej kože. Častým omylom pri kupovaní práve koženej sedačky je fakt, že nie je celá vyrobená z kože. Môže ísť o jej imitáciu alebo kombináciu kože a imitácie. To si na prvý pohľad nemusíte všimnúť, hmat vám však prezradí viac. Pravá koža je na dotyk príjemná a mala by byť jemná.
Na cenovke by okrem popisu produktu malo byť označené, že je celá z pravej kože. Ak to tam nie je, na rovinu sa opýtajte predajcu.

Tenká či hrubá koža?

Podstatným faktorom je okrem iného aj hrúbka kože. Kožené sedačky by nemali mať príliš tenký povrch. Koža je rozpínavý materiál a po istom čase sa na sedacej časti tenká koža roztiahne, čo nebude vyzerať príliš dobre. Na výrobu kožených sedačiek nie je vhodná ani príliš hrubá a tvrdá koža vyrobenú zo splitu – spodnej časti kože. Tento materiál sa však neohýba dobre a preto sa môže lámať. Mnohí výrobcovia ho však používajú, pretože je omnoho lacnejší ako vrchná časť kože.

Pýtajte sa

Pri kúpe si vyžiadajte vzorkovník rôznych druhov kože, ktoré predajcovia majú použité na sedačkách. Prejdite si po povrchu rukou, tak odhalíte, o aký druh kože ide. Fanúšikovia pravých koží dávajú prednosť anilínovým kožiam, ktoré majú jemnú nerovnomernú textúru. Tieto kože sa namáčajú aj dvanásť hodín v čírych moridlách, vďaka čomu sa zdôraznia jemné rozdiely usní. Najviac sa využívajú semi-anilínové usne.
Pri výbere koženej sedačky by ste sa mali predajcu čo najviac pýtať, aby ste za svoje peniaze dostali primeranú kvalitu.

Foto: Bigstockphoto

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.