Prvé chvíle strávené na terase

Počasie v tomto období sa výrazne mení – rána bývajú ešte chladnejšie (mnohí si myslia, že sú to ešte pozostatky tohtoročnej zimy), poobedia horúce. Na jar bývame na záhradke, venujeme sa rastlinkám, debatujeme s kamarátmi pri kávičke, zatiaľ čo okolo nás kvitnú prvé jarné rastlinky.

gardena box1200x800

Prvé chvíle strávené na terase alebo na záhradke sa nám vrývajú do pamäti. Tešíme sa z nich, pretože dobre vieme, že zima nám už dala zbohom a prichádza jar a leto – dve najobľúbenejšie ročné obdobia. Možno nás potrápia nejaké nedostatky – zlá pôda, vysychajúce dreviny, alebo ešte stále nezrealizovaná a potrebná izolácia balkóna. Jedno je však isté, treba sa tešiť z jari, z prebúdzajúcej sa prírody.

Namiesto kuchyne

Na prípravu chutných pokrmov môžete využiť letnú kuchynku. Je však potrebné si ešte predtým, ako vôbec začnete čosi kuchtiť, dôkladne poumývať celý priestor, opláchnuť riady, poumývať lavičky na sedenie, vyprášiť deky. Zbytočne by ste sa týmito činnosťami zdržiavali, keď už by u vás bola návšteva. Príprava priestoru vám zaberie viac času, takže začnite v predstihu. Nieže budete ešte upratovať, keď už budú prichádzať hostia, ktorých ste si pozvali. Terasu a letnú kuchyňu budete počas leta, ale aj jari využívať ako kuchyňu. Ak však na terase máte aj majestátny kamenný krb, skontrolujte si, či máte v jeho blízkosti nachystané koše na drevo, nech zbytočne nebeháte a môžete sa naplno venovať svojej návšteve. 

Osvetlenie, sedenie

Čo sa týka osvetlenia, skontrolujte si funkčnosť žiariviek ešte predtým, ako bude tma. Hľadať a inštalovať novú žiarivku už keď bude u vás návšteva veru nie je najpríjemnejšie. Na stoličky a lavičky poukladajte dostatočný počet diek. Večery bývajú ešte veľmi chladné. Zakúriť si síce môžete v krbe. Dávajte však pozor, aby ste pri prechádzaní okolo hostí nezakopli o odložené krbové náradie. Vychutnajte si v prítomnosti svojich známych prvé tohtoročné chvíle strávené na terase. Nepodceňte však počasie. To je v tomto období ešte veľmi vrtkavé.

 

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.