Vychytávky do domácnosti

Ani sa nenazdáme a máme tu ďalší sviatok Veľkú noc. Aby ste boli dobre pripravené na kulinárske experimenty, prinášame vám niekoľko pomocníkov do domácnosti, ktorí vám uľahčia varenie a upratovanie domova.

KUCHYŇA

SodaStream SPIRIT: domáce bublinky ešte jednoduchšie

Rozhodli ste sa raz a navždy skoncovať s neekologickými plastovými fľašami? Inšpirujte sa novinkou od značky SodaStream, ktorá uvádza na slovenský trh dizajnový rad prístrojov na výrobu perlivej vody s označením SPIRIT. Poteší najmä tých, ktorí si potrpia na štýlovom a pritom funkčnom dizajne. SodaStream vybavil nový prístroj funkciami, ktoré prípravu domácich bubliniek maximálne zjednodušujú. Fľašu vďaka inovatívnemu systému uchytenia "Snap-Lock“ nasadíte bez nutnosti skrutkovania, takže obsluhu s prehľadom zvládnu aj deti čí starší ľudia.

Novinkou je praktické ovládanie sýtenia pomocou tlačidla umiestneného na hornej strane prístroja. Počtom jeho stlačení jednoducho regulujete intenzitu naperlenia vody tak, aby vyhovovala vašim predstavám. O automatické uvoľnenie nadbytočného tlaku po nasýtení sa stará funkcia Auto Lift. Súčasťou balenia je bombička s potravinárskym plynom CO2, ktorá vystačí na prípravu približne 70 litrov perlivej vody a litrová nápojová fľaša bez obsahu BPA. SodaStream SPIRIT kúpite za odporúčanú cenu 84,99 eur.

sodastream spirit

Macher v kuchyni Orava KR-500

Neoceniteľným pomocníkom pri príprave jedál sa stali kuchynské roboty. Fyzicky náročnú a zdĺhavú prácu v kuchyni zvládnu za vás – rýchlo, spoľahlivo a bez rečí. Ušetria vám presilené zápästia z dlhého miešania krémov či miesenia cesta na domáci chlieb. Kuchynský robot 3 v 1 Orava KR-500 s 500 W motorom sa u vás doma dostane k slovu, keď potrebujete mať expresne vyšľahané, vymiesené i vymiešané. Do 3,5 l antikorovej nádoby stačí vložiť ingrediencie, nasunúť ju do robota, zvoliť potrebné násadce, nádobu utesniť ochranným krytom s otvorom pre vkladanie aj počas prevádzky – a potom si už len užívať ničnerobenie, zatiaľ čo on si to „odmaká“ za vás. Dá sa nastaviť v 5 rýchlostiach, má prísavné nožičky pre dokonalú stabilitu na pracovnej doske, ľahko sa obsluhuje, výborne čistí a na kuchynskej linke vám nezaberie veľa miesta. Môže byť váš za 89 €. www.orava.eu

orava kr500 1000x500

Kuvings Fermentor - výrobník syrov, jogurtovač
Staňte sa expertom na domácu výrobu jogurtov, syrov, octu, čalamády alebo ovocného vína. Tieto pochúťky vyrobené na princípe kvasenia sú mimoriadne zdravé a chutné! Cena je 185 €.

kuvings 1000x667

InstaView Door-in-Door™: revolučná chladnička

Chladnička Door-in-Door s 29-palcovým dotykovým LCD displejom sa vďaka funkcii InstaView a dvojitým poklepaním ľahko premení na okno. Pohľad do chladničky bez otvárania dverí šetrí nielen elektrickú energiu, ale aj uchovávané potraviny. Priestor „za oknom“ slúži hlavne pre najčastejšie používané potraviny ako dochucovadlá a maškrty. Úložný priestor chladničky je možné ľahko otvoriť pomocou tlačidla skrytého pod dverami.
Chytré ovládanie domácnosti je vďaka chladničke Smart InstaView o krok jednoduchšie. Pomocou Wi-Fi pripojenia a webOS je možné pohodlne kontrolovať zásobu aj nákupy potravín, a to i vzdialene. Fotoaparát s 2-megapixelovou panoramatickou šošovkou zachytí interiér chladničky z niekoľkých uhlov a pošle foto do telefónu, nech už ste kdekoľvek.

Lineárny kompresor - záruka maximálnej úspory energie
LG chladničky sú poháňané unikátnym lineárnym kompresorom s desaťročnou zárukou. Ten vytvára menšie vnútorné trenie, čo vedie k nižšej spotrebe energie, menšej hlučnosti chladničky a dlhšej životnosti. Kompresor je schopný pracovať bez komplikácií až 20 rokov, čo potvrdila aj nemecká asociácia Verband der Elektrotechnik Elektronik Informationstechnik (VDE).

Inovatívne funkcie
Vďaka funkcii Pure N Fresh je vzduch vo vnútri chladničky vždy čerstvý a nekontaminovaný pachmi z aromatických potravín. Ďalším praktickým vybavením tejto chladničky je zásuvka FRESHBalancer™, ktorá optimalizuje úroveň vlhkosti, vďaka čomu zostáva ovocie a zelenina čerstvá po dlhšiu dobu. Dávkovač na vodu disponuje veľkým objemom nádržky a nepotrebuje vlastný prívod vody. To umožňuje umiestniť chladničku na akékoľvek miesto bez ohľadu na rozvod vody.

DOMÁCNOSŤ

Robotický vysávač s pamäťou: precízne a pohodlné upratovanie

Najmodernejší Smart Inverter Motor™ umožňuje novému LG HOM-BOT dosiahnuť doteraz najvyššieho sacieho výkonu, ktorý prekonáva všetky existujúce robotické vysávače. Aktívny a samostatný HOM-BOT je nezávisle navigovaný novou technológiou 3D Dual Eye™, ktorá súčasne analyzuje grafické informácie z dvoch kamier. Jedna zaberá strop miestnosti pre orientáciu v priestore a druhá kontroluje terén širokouhlými zábermi z prednej časti vysávača. Vďaka rade špecializovaných funkcií pre upratovanie rohov zvládne nový HOM-BOT kompletné čistenie najrôznejších typov podláh. Active Edge systém automaticky zapína hubicu, ktorá je umiestnená v prednej časti, ak sa vysávač blíži k stene. Dokáže tak výborne vyčistiť rohy, lišty a kraje miestnosti.

Nový HOM-BOT využíva tiež Wi-Fi pripojenie a vďaka tomu je plne ovládateľný aj na diaľku pomocou inteligentného telefónu. To možno využiť ako praktický bezpečnostný prvok. S pomocou HomeView™ 2.0 a HomeGuard™ funkcií umožňuje monitorovať domácnosť v reálnom čase a včasne tak odhaliť prípadné nežiaduce deje.

IoT - robotický pomocník na hlasové povely
Hub Robot zastrešuje celú inteligentnú domácnosť. Pomocou jednoduchých hlasových pokynov ako napríklad „zapnúť klimatizáciu“ alebo „zmeniť program prania“, ovládate skrz robota jednotlivé domáce spotrebiče. Navyše disponuje interaktívnym displejom, ktorý poskytuje širokú škálu informácií o domácnosti aj plno užitočných rád.

Prostredníctvom Hub Robota tak zistíte obsah chladničky, nájdete recepty, môžete objednať suroviny ale aj prehrávať hudbu, vytvárať poznámky či využiť množstvo ďalších funkcií.
Vďaka prívetivému dizajnu a priateľskému užívateľskému rozhraniu môže robot komunikovať s členmi domácnosti rôznymi zábavnými spôsobmi. Vyjadruje rad prednastavených emócií a vďaka rozpoznávania tvárí dokáže rozdielne reagovať na konkrétne osoby. Medzitým však detailne monitoruje chod domácnosti a zvyky jednotlivých členov. Výsledky vyhodnocuje a prispôsobuje činnosti spotrebičov podľa zvyklostí jednotlivcov k ich dokonalému pohodliu.

Najužitočnejší je robot v spoločných priestoroch, ako sú kuchyňa alebo obývacia izba. Pre jednotlivé miestnosti LG navrhla menšiu alternatívu mini robotov. Od Hub Robota sa líšia predovšetkým veľkosťou. Majú však mnoho spoločných funkcií a dokážu s ním plne spolupracovať a využívať nazbierané informácie k perfektnému fungovaniu domova.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.