Dizajn od Starcka

Rok 2009 je okrúhlym výročím pre Philippe Starcka, je to práve šesťdesiat rokov od jeho narodenia a 41 rokov odkedy začal tvoriť.

 
Zaraďujeme ho v súčasnosti medzi najväčších a najznámejších  súčasných dizajnérov. Popri dizajnérskej práci, sa venuje jeho spoločnosť aj vyhľadávaniu talentov na školách z tejto oblasti v projekte Twofour.
Medzi jeho dominantnú  tvorbu patria hlavne nábytok, ale jeho všestrannosť  zasiahla aj módu, techniku, architektúru a interiér. Preslávil sa používaním nových materiálov a neobvyklými riešeniami. 
Spolupracuje s veľkými značkami a vytvára aj pod vlastnou značkou XO. Jeho tvorba vychádza z jednoduchosti geometrie, staré pretvára do moderného vzhľadu a často využíva metalické farby. 
V nábytkovej tvorbe spolupracuje už vyše 20 rokov s talianskou spoločnosťou Kartell, pre ktorú vytvoril známe stoličky Eros, Louis Ghost a Bubble Chair. Ďalšími svetoznámymi spoločnosťami, ktorým navrhuje sú napríklad Flos, Vitra, Driade, ktoré nájdete v ponuke aj v našej obchodnej sieti.
 
 

V rámci produktového dizajnu treba spomenúť vodovodnú batériu pre Axis Hansgrohe, nové stolové lampy v tvare zbraní pre Fosil či legendárny odšťavovač  pre spoločnosť Alessi.
 
 

Z technických dizajnérskych kúskov potešia napríklad vlastné kolekcie náramkových hodiniek, elektrické zubné kefky či  počítačova myš S+ARCK, ktorú vytvoril pre Microsoft . V roku 2008 vytvoril wireless speaker pre IPhone a IPod pod názvom Parrot Zikmu. A však vrcholom minimalistického návrhu je koncept motocykla Voxan Super Naked XV.
 
 

Interiérová tvorba je najmarkantnejšia v spolupráci s hotelmi Yoo, ktorým navrhuje luxusné interiéry v Kanade a v Nemecku. Prejavom nezvyčajnej architektúry je projekt pre Coop Himmelb(l)au  v Holandsku, ktorý pripomína kozmickú stanicu alebo Pinkberry, francúzska reštaurácia v Los Angeles v Kalifornii. 

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.