Vitajte v exotickom raji

Letné horúčavy priam lákajú vydať sa za horúcim slnkom a okúsiť exotiku so všetkým, čo k tomu patrí. Nemáte možnosť zažiť letné dobrodružstvá na vlastnej koži? Preneste si kúsok exotiky domov.

Prírodné motívy sú tento rok v kurze rovnako ako dizajn exotiky. Palmy a kaktusy v netradičných kvetináčoch, pestré tapety alebo originálne maľby na stenách vás v priebehu okamihu prenesú do exotického raja u vás doma.

Prebudenie v raji

Konečne je čas, kedy nás ráno prebúdzajú slnečné lúče. Vychutnajte si rána plné slnka ihneď po otvorení očí. Posteľná bielizeň dokáže v interiéri urobiť hotové zázraky – stavte na kvetinové a iné prírodné vzory. Zelená navodzuje pokoj a harmóniu, kvetiny zasa dobrú náladu. 

Zmyselný orient, farebný Hawai či saharské tóny Afriky?

Prvky exotiky sa dajú v interiéri spájať, no ideálne bude, ak stavíte na jednotný štýl, vyhnite sa tak chaosu a gýču. Ak teda vaše srde plesá po orientálnych krajinách, spestrite si domov prírodnými látkami či už na závesoch alebo dekách, doplnených o trblietavé, zlaté i medené doplnky. Atmosféru podčiarknu sviečky, vonné tyčinky a lampy s farebnými sklíčkami.

Inklinujete skôr ku kvetinovým vzorom, pestrým farbám a radi sa nechávate predstavami unášať do končín ďalekého Hawaia? Tak potom stavte na farebné kúsky v podobe doplnkov. Výrazné vankúše dodajú šmrnc aj nudnej, respektíve strohej sedačke. Čisté biele línie môžete doplniť kontrastnými dekoráciami v podobe kvetov, pestrých vankúšov či doplnkov v prevedení terakotového dreva. 

Láka vás saharské slnko a túžite si domov preniesť piesok z nekonečných dún? Urobte to nábytkom a doplnkami v afroštýle. Typické farby zeme dokonale kontrastujú so sýto-farebnými textíliami.  Voľte k nim  materiály z dreva a kože. Hodia sa aj geometrické a zvieracie vzory, ručne robené dekorácie, tkané koberce či závesy z prírodných vláken.

Viac inšpirácií nájdete na www.kika.sk

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.