Čo môže znehodnotiť vašu moderne zariadenú kúpeľňu?

Ak sa máte možnosť pochváliť modernou nadčasovou kúpeľňou, ani len v tom najhoršom sne si neviete predstaviť, že by sa razom toto zariadenie, do ktorého ste investovali nemalé peniaze, mohlo časom znehodnotiť. Zub času sa však odzrkadlí aj na zariadení vašej kúpeľne, či sa vám to páči, alebo nie. 

kupelna_blue18

Čo však môže znehodnotiť vašu moderne zariadenú kúpeľňu?

Vysoká vlhkosť a plesne 

Vysokú vlhkosť v kúpeľni máte práve kvôli nedostatočnému vetraniu. Ak nemáte v kúpeľni okno, jediný spôsob, ako vetrať, je prostredníctvom namontovaného ventilátora v stene. Ak po kúpaní/ sprchovaní kúpeľňu dostatočne nevyvetráte, spôsobíte si tak nemalé komplikácie, ktoré sa neukážu hneď, ale časom. Začne sa objavovať pleseň – najmä v škárach medzi obkladačkami a vašim jediným riešením bude starú škárovačku odstrániť a nahradiť ju lepšou epoxidovou škárovačkou. Epoxidové škárovačky sú vodeodolné a ich výhodou je najmä to, že zabraňujú bujneniu baktérií a tvorbe plesní na povrchu škáry. 

Praskliny v obkladoch, na dlažbe 

Určite sa už aj vám stalo, že vám spadol na dlažbu fén na vlasy, žehlička na vlasy alebo holiaci strojček. Ťažké predmety, ktoré spadnú na dlažbu, ju môžu znehodnotiť až tak, že vám neostáva nič iná, len úplná výmena dlažby. Nezabúdajte aj na to, že steny v kúpeľni pracujú a môžu spôsobiť praskliny na vašom obklade. 

Ak chcete týmto nepríjemnostiam predchádzať, majte pripravené kvalitné tesniace tmely, ktoré vám zacelia aj tú najväčšiu prasklinu. Tesniace tmely ochránia kritické miesta vášho obkladu. Určite by vám nebolo príjemné, keby vám do týchto prasklín zatekala voda a v prasklinách sa začala tvoriť pleseň.

Záchodová doska

Ak vám praskne vaše nové závesné WC, budete ho musieť vymeniť. Aby sa však závesné WCznehodnotilo, museli by ste použiť silu, čo sa určite nestane, ak nebudete WC úmyselne poškodzovať. Jediné, čo vám môže prasknúť po čase, je záchodová doska, ale tú dokážete vymeniť bez toho, aby ste menili celú záchodovú misu.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.