3 praktické rady pri zariaďovaní nového bytu

Zariadiť si dnes nové bývanie nie je až také komplikované, ako pred pár rokmi. Dnes si máme možnosť vybrať nábytok od rôznych výrobcov, nábytok rôznych štýlov, farebného prevedenia, ale i kvality.

prunus studio 18

Ak aj vy práve plánujete zariaďovať váš nový domov – váš nový byt, prečítajte si naše užitočné rady, ktoré vám pomôžu zariadiť si váš nový byt moderne a zároveň štýlovo.

1. Dajte si vytvoriť návrh interiéru

Z ekonomického hľadiska vám odporúčame skôr, ako si začnete hľadať nábytok do vášho bytu, dať vytvoriť návrh- vizualizáciu interiéru. Dizajn bytu, ktorý vám navrhne skúsené interiérové štúdio presne podľa vašich požiadaviek, vám síce vyhovovať môže, ale aj nemusí. Práve takáto 3D vizualizácia interiéru vášho nového bytu vám pomôže odhaliť prípadné nedostatky a odstrániť ich skôr, ako sa pustíte do zariaďovania. Ušetríte tak nemálo peňazí.

2. Začnite pekne od podlahy 

Skôr, ako začnete kupovať nový nábytok do jednotlivých miestností, ujasnite si, idete meniť podlahu, alebo ponecháte tú, ktorá je v byte? Ak idete meniť podlahu, odporúčame vám kupovať vinylovú podlahu. Ľahko sa udržiava, je lacná a navyše ju na prvý pohľad nerozoznáte od drevenej podlahy. Farebné prevedenie podlahy vyberajte podľa toho, aké farebné prevedenie nábytku si v danej miestnosti vyberiete. Ak chcete bledú masívnu posteľ v spálni, odporúčame vám vyberať tmavšiu podlahu. Ak chcete tmavú obývaciu senu v obývačke, vyberajte si bledú podlahu. Nikdy si nekupujte rovnaký odtieň nábytku a podlahy. Nábytok by s podlahou splynul a jediné, čo by vám v tomto prípade pomohlo, by bola kúpa farebného koberca a dekoratívnych doplnkov vo výrazných farbách.

V kuchyni vám neodporúčame ponechať plávajúcu podlahu. Do takéhoto priestoru sa hodí skôr kvalitná dlažba, ktorá sa vám bude jednoduchšie udržiavať.

3. Uľahčite si výber nového nábytku a kúpte si nábytok na mieru

Ak sa vám ponuky nábytkárskych domov nepáčia, ideálnym riešením je práve nábytok vyrobený na mieru. Nábytok vyrobený na mieru oceníte najmä v kuchyni. Bytové jednotky sa nemôžu pochváliť veľkými priestormi a častokrát ich dispozícia nie je riešená najšťastnejšie. O to viac oceníte možnosť dať si vyrobiť kuchyňu na mieru. Žiadna sériová výroba, len nábytok vyrobený presne podľa vašich prianí a požiadaviek.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.