Milujúci domov s Dulux Farbou roka 2018 – Purpurovo platinovou

Už po pätnásty raz sa v Medzinárodnom estetickom centre značky Dulux zišli nezávislí odborníci na dizajn, architektúru a farby, aby zvolili Farbu roka 2018. Tou sa pre tento rok stala Purpurovo platinová (B5.05.52), ktorú dopĺňa ďalších 36 trendy odtieňov rozdelených do štyroch farebných paliet.

dulux pupur platina

Hlavnou témou sa stal „milovaný domov“, ktorý si môžeme ľahko vytvoriť vďaka tohtoročným farebným paletám s Farbou roka 2018.

„Ústredná farba palety odtieňov pre rok 2018 odkazuje na vlastnosti prírodného dreva, ktoré pôsobí upokojujúcim dojmom. Náš domov sa vďaka tomu stane miestom, kde môžeme vypnúť a získať potrebnú energiu. Ak vás zaujíma, ako konkrétne farby pristanú vášmu domovu, vyskúšajte aplikáciu Dulux Visualizer, ktorá virtuálne premaľuje vaše steny napríklad práve do farieb roka 2018,“ hovorí Martin Brodský, Senior Brand Manager Dulux.

Purpurovo platinová (B5.05.52) podporuje sebadôveru

Životné tempo sa neustále zrýchľuje a doba, v ktorej žijeme, neprináša takmer žiadne istoty. Zároveň sú na nás kladené čoraz väčšie nároky. Tým správnym miestom, ktoré nám zaručuje bezpečnosť, istotu a ľahkosť bytia, je domov. Len tam sa môžeme naozaj uvoľniť, zasniť sa a pokojne dýchať. Purpurovo platinová (B5.05.52) spolu so svojimi štyrmi farebnými paletami pre rok 2018 predstavuje teplo milovaného domova. Teplo, ku ktorému sa v čase zmien radi obraciame.

Domov ako miesto plné pohody

Domov má byť miestom, ktoré človeku prináša do života istotu, pokoj a dodáva mu pocit harmónie. Prepojme šedoružové tóny Farby roka 2018 s hladkým mramorom a meďou a vnesme do svojho domova kúsok prírody. Nebojme sa skombinovať opotrebovaný nábytok s novšími kusmi, zlaďme doplnky do geometrických tvarov. Kombinácia Purpurovo platinovej (B5.05.52) s tmavopurpurovou a svetlejšími farbami ružovej spravia z nášho domova povzbudzujúce a regeneračné prostredie. Farebná paleta Domov s Farbou roka odráža všestrannosť s plynulým prechodom odtieňu kakaa do odvážnejších odtieňov atramentovo modrej a fialovej. Jej univerzálnosť nám dáva slobodu pohrávať sa s jemnejšími odtieňmi a hlbšími odvážnejšími tónmi. 

Upokojujúci domov

Domov je útočisko, kde sa môžeme schovať a kde nájdeme rovnováhu. Vyznačuje sa predovšetkým zmyslom pre detail. Kombinuje prírodné materiály s pestrými a sýtymi farbami, ktoré nás nabíjajú potrebnou energiou. Teplé zemité farby z palety Upokojujúci domov vnášajú do interiéru pocit pohodlia, zatiaľ čo svetlohnedá s ružovou pomáhajú upokojiť myseľ a uspokojiť zmysly.

Domov ako jedinečný priestor

Domov znamená miesto, kde sa cítime vítaní, vládne tu komfort a pohodlie. Do interiéru preniká prirodzené svetlo a tkaniny sú bavlnené alebo ľanové. Jedná sa o zdanlivo náhodný štýl, kde má však všetko svoj jasný účel. Studené odtiene modrej z farebnej palety Vrúcny domov definujú jasný prístup k životu, kým neutrálne tóny v kombinácií s morskou zeleňou podporujú potrebu spojenia. Syntézou týchto farieb potom vzniká jedinečné miesto, ktoré nám dovoľuje rozvíjať sa.

Domov plný energie

Domov je miesto, kde sa nabijeme energiou, je naším priestorom pre tvorenie a snenie. Znamená štart nových možností. Aj malý priestor môže byť plný života a energie. K tomu nám pomôže farebná paleta Hravý domov, v ktorej sa objavujú farby podporujúce tvorenie a snenie. Zelená s tónmi žltej a zlatej povzbudzujú kreatívneho ducha. Použitím farieb si i v tých najmenších priestoroch môžeme vytvoriť rôzne zóny a vďaka ručne kresleným tvarom vzbudiť obdiv návštevníkov. Farbu roka s ďalšími odtieňmi z tohtoročnej palety si nechajte pripraviť v miešacích centrách značky Dulux. Zaujímavé rady a informácie nájdete na www.dulux.sk alebo na https://www.facebook.com/DuluxSK

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.