Sedačky, ktoré sú symbolom luxusu

Extravagancia v tej najrýdzejšej podobe vám nie je cudzia? Pozrite si s nami tie najluxusnejšie sedačky, ktoré boli vyrobené z najlepších materiálov alebo vyrobené či vlastnené umelcami z rôznych kútov sveta.

Na tomto zozname sa nachádzajú tie najdrahšie sedačky alebo pohovky, ktorých ceny sú priam astronomické a rozhodne by ste si ich nekúpili len tak v obchode. A pokiaľ by ste už boli vlastníkmi takejto sedačky, jej cena by vám nedovoľovala ju ponechať v obývačke len tak napospas rodine.

Ceny týchto sedačiek vytlačilo nahor  niekoľko faktorov:

• Materiál, z ktorého bola sedačka vyrobená
• Špeciálne postupy pri výrobe
• Známa osobnosť, ktorá sedačku vlastnila
• Umelec, ktorý dýchol sedačke život

8, VIG Crocodile Leather Seating Sofa

Prvá z radu exkluzívnych sedačiek. Tvarovo je síce zastaraná a možno vás ničím neupúta, ale cena 8 000 eur za kus je zaslúžená. Je to hlavne kvôli špeciálnemu drevu a tiež kože, z ktorej je vyrobená. Áno, názov napovedá správne. Ide o koženú sedačku z krokodílej kože.

7, Fabio Leather Cinema Sofa

Cena tejto sedačky sa pohybuje na úrovni 8 500 eur. Túto hodnotu spôsobila nie len značka výrobcu ale aj kvalitná koža z Talianska.

6. Eames Sofa

Dobrá voľba pre toho, kto má na nákup sedačky rovných 9 000 eur. Táto sedačka bola navrhnutá v roku 1978 známym nemeckým dizajnérom Hermandom Millerom. Vyzerá skôr ako lavica a je navrhnutá pre troch ľudí.

5, Poltrona Frau Kennedee

Za touto sedačkou stojí nemenej známy dizajnér Jean-Marie Massaud, ktorý sa nechal inšpirovať Kenedyho érou jednoduchosti a elegancie. Sedačka bola vytvorená v roku 2006 a jej cena je rovných 20 000 eur. Takúto sumu peňazí spôsobil nielen dizajnér, ale aj prvotriedny výrobca, ktorý sa zameral hlavne na dokonalé šitie.

4, Sedačka Michaela Jacksona

Túto tradičnú sedačku alebo možno presnejšie pohovku si dal Jackson urobiť na mieru. Je z kvalitného dreva doplnená zlatom a tmavočerveným sedením. Sedačka na mieru mala za Jacksona hodnotu približne 69 500 eur. Akú by mala hodnotu dnes?

3, Plum Blanche Diamond Encrusted sedačka

Pomaly sa blížime k finále a táto sedačka s cenovkou 168 000 eur sa nachádza na treťom mieste. Sedačku navrhol dizajnérsky dom Plum Blanche a je tvorená mahagónovým drevom, špičkovou kožou a značka je obložená diamantmi, ktoré sú uchytené platinou. Bolo vyrobených iba 50 kusov pre najsolventnejších zákazníkov.

2, Onyx Sofa značky Peugeot

Páni z Peugeot Design Labs si povedali, že odskočia na chvíľu od automobilov a vytvoria sedačku v hodnote 169 000 eur. Charakteristický je futuristický vzhľad a určite na prvý pohľad ani neviete, kde by ste si na sedačku sadli. Je vytvorená z vlákien uhlíka na jednej strane a na strane druhej sa nachádza lávový kameň. Predstavená bola v roku 2014 v Miláne.

1, Nerezová pohovka Ron Arad  

Aktuálne je vystavená v New Yorku, konkrétne v múzeu moderného umenia. Sedačka sa snaží napodobniť vzhľad W a je vytvorená z nehrdzavejúcej ocele. Jej strojcom je priemyselný dizajnér Ron Arad. Sedačka je ohodnotená na 280 000 eur. Boli by ste ochotný investovať do tak nepohodlnej sedačky?

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.