Trendy modernej kuchyne 2018

Kuchyňa nie je len miestom vyberaných chutí a vôní, svoje miesto by si tu mal nájsť aj moderný dizajn. Jeho nositeľom je kompletný priestor kuchyne, najviac však kuchynská linka, dominantný to prvok tejto časti interiéru.

kuchyna 1117

Minimalizmus

Moderný interiér sa vo všeobecnosti nesie v minimalistickom štýle čistých línií a účelnosti, ktorá svätí prostriedky. A tento moment platí aj pre kuchyne a kuchynské linky. Maximálne využitý priestor bez zbytočných ozdôb, jednoduchý na manipuláciu, používanie aj starostlivosť oň, avšak vizuálne príjemný – možno menej výrazný, ale veď to poznáte, menej je niekedy viac.

Farby a materiál

Stálicou je biela. Táto tradičná farba zosobňuje čistotu, jednoduchosť a nevinnosť, z praktického hľadiska dokáže priestor opticky rozšíriť a presvetliť. Nevýhodou do biela ladených kuchýň je, že tu zbadáte každú špinku a nečistotu. Ak sa vám teda biela celkom nepozdáva, môžete si vybrať spomedzi ďalších farieb – in sú predovšetkým zemité odtiene, hnedá, sivá či béžová. S farbami to ale príliš nepreháňajte, bohate postačí kombinácia dvoch (trebárs biela-čierna), doladená drobnými detailami (napríklad v zelenej).

Účelnosť

Trendová kuchyňa si vyžaduje trošku viac ako len súbor skriniek a poličiek. Dizajnéri sa snažia o tzv. wow faktor – netradičné a veľmi nápadité riešenia. Môžete si všimnúť, že moderné kuchyne majú tendenciu skrývať drobné kuchynské doplnky (aj kuchynské spotrebiče ako roboty a kanvice) a to sa darí len vďaka hlbokým zásuvkám a inteligentným úložným riešeniam. Prepojenie funkčnosti a štýlu patrí k moderným kuchyniam a kuchynským linkám.

Technológie

Moderné technológie sa vyvíjajú rapídnym tempom a neobchádzajú ani svet kuchýň. Aj v ďalších rokoch sa bude klásť dôraz na aplikácie typu integrovaných reproduktorov s Bluetooth funkcionalitou, farbu meniace svetlá a pop up zásuvky, cez ktoré môžete napríklad nabíjať telefón. Na svete je tiež aplikácia, umožňujúca ovládať kávovar pomocou vášho smartfónu.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.