Ideálny čas na nové lampy!

Dni sa neúprosne krátia a začínajú im kraľovať tmavé chvíle. Jesennú melanchóliu vám však môže spríjemniť napríklad výber nového osvetlenia. Vnesie do vášho príbytku nový rozmer, oživenie a aj radosť z tmavých a chladných večerov.

eglo 1200x800

Ako si však vybrať to pravé osvetlenie? Výmena súčasných lámp za nové je na jednej strane príjemnou zábavou. Na druhej strane, najmä pri nerozhodných typoch, je priam zaťažkávajúcou skúškou pre nervy. Vybrať si zo súčasnej ponuky je takmer nemožné, ak vopred nemáte konkrétnu predstavu. Rôzne druhy, farby, materiály a technológie – ľahko sa v tom môžete stratiť. Ing. Petr Zavřel zo spoločnosti EGLO nám však prezradil základné pravidlo, čím sa riadiť pri výbere osvetlenia. „Osvetlenie v interiéri by malo vyžarovať teplé mäkké svetlo so žltkastým nádychom, ktoré vytvára príjemnú atmosféru domova. „Biele svetlo“, ktoré je podobné dennému svetlu a „neskresľuje“, by ste si mali zadovážiť napríklad do kúpeľne, či kuchyne.“ A čo ten dizajn? Klasické, moderné alebo vintage svietidlá?

Miešanie štýlov je povolené

Pri výbere dizajnu osvetlenia sa riaďte len svojím vkusom. Dnes je trendové všetko, dôležitý je len celkový vzhľad miestnosti s novými lampami a váš pocit, ako sa tam cítite. Viacerí bytoví dizajnéri a architekti dokonca preferujú miešanie štýlov. Napríklad do moderne zariadeného interiéru vložia rustikálne alebo vintage lampy a priestor tak získa neokukaný a netradičný charakter. Ak ste skôr klasickejší a konzervatívnejší typ, môžete si rovnakými lampami zariadiť celý byt. Výrobcovia ponúkajú aj tzv. ucelené rady svietidiel. V rámci „jednej rodiny svietidiel“ si môžete vybrať stropnú, závesnú, stojacu alebo aj stolnú lampu. A čo teraz na Slovensku letí? „Medzi Slovákmi sú už zopár rokov a ešte stále veľmi obľúbené vintage svietidlá. Na výslnie sa opäť vracajú aj textilné lampy, ktoré majú novší a modernejší charakter. Niektoré z nich pôsobia skutočne luxusne - vnútorná strana tienidla je v zlatej alebo striebornej kovovej fólii.“ - hovorí Ing. Petr Zavřel. Novinkou, ktorá si získala svojich priaznivcov, je napríklad medená farba na svietidlách. Pôsobí veľmi luxusne, netradične a tak trochu zaváňa nádychom nostalgie. Krásne lampy, ako z orientálnych palácov, zase vnesú do interiéru čaro cudzokrajnej dovolenkovej nálady.

Novinka v LED technológii

„LED svetelné zdroje sú budúcnosťou, majú pre užívateľov veľa výhod, z ktorých je v popredí najmä dlhá životnosť a veľmi nízka spotreba. Predstavujú tak úsporný a cenovo výhodný ekvivalent svietenia.“ - vraví Ing. Petr Zavřel zo spoločnosti EGLO. S jedinečnou novinkou v rámci LED oblasti prišla práve táto spoločnosť a vyvinula EGLO connect – technológiu, vďaka ktorej si svetlo prispôsobíte svojim požiadavkám a nálade, kedykoľvek budete chcieť. Vybrať si môžete s touto technológiou buď svietidlo (s ovládačom alebo bez neho) alebo LED žiarovku, ktorú si môžete umiestniť na svietidlo, ktoré máte už doma (so závitom E 27). Technológia EGLO connect funguje na princípe bluetooth s nízkou spotrebou energie, umožňuje nastaviť ľubovoľnú teplotu farby, od 2700K do 6500K a vybrať si až zo 16 miliónov farieb. V ponuke je plynulé stmievanie, výber prechodu farieb aj zvolenie si svojich obľúbených farieb. Nepotrebujete k tomu žiadne wi-fi ani adaptér, na zapnutie a vypnutie vám postačí diaľkový ovládač, smartfón alebo tablet, kde si stiahnete bezplatnú aplikáciu (vhodná pre Android aj iOS). Skvelou výhodou je, že technológiu EGLO connect si viete navzájom v domácnosti prepojiť a ovládať všetky svietidlá len jedným dotykom na diaľkovom ovládači alebo smartfóne či tablete.

Ak ste sa po prečítaní článku rozhodli, že práve váš príbytok si tento rok zaslúži nové osvetlenie, zájdite do novej bratislavskej predajne spoločnosti EGLO (na Tomášikovej ulici) a pokochajte sa pohľadom na vystavených asi 800 svietidiel na 2 podlažiach. S výberom priamo ušitým pre vás vám poradí ochotný a vyškolený personál. Viac na www.eglo.sk.

Zdroj foto: EGLO

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.