Život na dedine a jeho výhody

Ak žijete na dedine, veľmi dobre si uvedomujete to, čo máte. Život na dedine je v mnohých  prípadoch jednoduchší, najmä ak máte radi záhradkárčenie, grilovanie a posedenia na záhradke. Má však aj svoje nevýhody. 

priroda jesen 17

Na tie však zabúdame, pretože si uvedomujeme, že nemusíme riešiť pokazený výťah a čo je hlavné, máme priestor na parkovanie.

Čerstvý vzduch

Tým, že žijete ďaleko od ruchu veľkomesta, si môžete vychutnať čerstvý dedinský vzduch. Ak síce žijete v nižšej nadmorskej výške, v tomto čase, čiže na jeseň, môžete očakávať vysoký výskyt ranných hmiel. Bez najmenších problémov môžete ísť hocikedy na prechádzku do lesa bez toho, aby ste museli príliš dlho cestovať. Nielen vy, ale aj vaše ratolesti potrebujú kontakt s prírodou. O to viac v tejto dnešnej internetovej dobe.

Žiadny hluk od susedov

Pre vás bude výhodou najmä to, že nebudete potrebovať dobré sťahovacie pásy na sťahovanie ťažkého nábytku z prízemia na poschodie v paneláku. Keď budete bývať v paneláku, nielenže vám môže vadiť zvuk výťahu, ale aj ruch od susedov nad vami a pod vami. Toto ale na dedine určite nezažijete.

Možnosť vyjsť si na záhradku

Ak radi pestujete rôznu zeleninu a milujete vôňu a chuť čerstvého ovocia, bývanie na dedine je pre vás to pravé. Možnosť vyjsť si na záhradku je na nezaplatenie. Ak ešte váhate nad tým, či ísť na dom, alebo ísť bývať na byt, rozhodnite sa skôr pre prvú možnosť. Na odľahlejších miestach budete mať možno problém s dopravou do práce. Ak však máte vlastné auto, nebudete mať problém.

Na dedine si budete môcť bez problémov vyniesť kusové koberce na záhradku a dôkladne vytepovať a vyprášiť. Dokázali by ste toto v paneláku? Dokázali, ale bolo by to omnoho komplikovanejšie ako na dedine.

Menšie nevýhody

V paneláku síce budete mať zakúrené bez toho, aby ste sa narobili pri rezaní a nosení dreva, avšak stojí to za to. Kto býva na dome, vychutnáva si všetky tieto pozitíva plnými dúškami. Na jar vám môže vtáctvo spôsobiť nemalé komplikácie. Môžete to ale vyriešiť dobrými zábranami proti vtákom. Vtáctvo nezrania, ale odradia od toho, aby hniezdilo práve na vašej fasáde.

 

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.