Aktuálne tapetové trendy

Tapety boli dlhé roky v kurze, no ich popularita pomaly hasla, až sa celkom stratila. Posledné roky ich však opäť favorizujú a mnohí dizajnéri vracajú tapety späť do interiérov. 

tapety 161017

Mnohí z vás možno ešte nezachytili tie veľké zmeny, ktorými tapety prešli. Dobrá správa - zastaralé nevkusné kúsky sú minulosťou! Výrobcovia tapiet viditeľne pridali do kroku a za posledné roky prišli so skvelými nápadmi a návrhmi, ktoré robia interiéri skutočne krajšími. Aké sú aktuálne trendy a ktoré tapety to vyhrávajú najviac?

Prírodné motívy

Rôzne kvetinové tapety boli v kurze pred niekoľkými desiatkami rokov. To je ale minulosť, s ktorou majú moderné tapety len pramálo spoločného. Tie sú totiž odvážne, výrazné, moderné a nové. Výber je neskutočne bohatý na farby aj motívy – na tapetách nájdete lesy, lúky, hory, parky aj exotické pláže či savany. Dostanete ich aj ako moderné samolepiace tapety na dvere.

Geometrické tvary

V interiéri pôsobia veľmi výrazne, zároveň ale tiež krásne čisto a usporiadane. Geometrické tvary na tapetách sa skvele vynímajú v jednoduchých miestnostiach, vo foyer či kúpeľniach. Milovníci extravagancie a moderny dokonca neváhajú vzorovanými tapetami ozdobiť aj stropy! Tak či onak, geometrické trendy 3D tapety na stenu do interiéru sú jedným z TOP trendov prítomnosti aj budúcnosti.

Zvieratá

Toto je trend, ktorý je vlastný len odvážnym. Aj keď, tapety s motívom zvierat si popularitu držia konzistentne už dlhú dobu. A dá sa pochopiť prečo – tieto tapety dávajú pocit zmyselnosti a luxusu. Výborne sa ale hodia napríklad na stenu toaletných miestností, použiteľné však sú aj na chodbách v prípade, že stene chcete dať nejakú textúru. Čo sa motívov týka, možnosti sú nekonečné, rovnako ako v prípade inštalovania týchto tapiet.

Motívy pre deti

Tapety s motívmi pre deti sú „must have“ kúskom pre všetkých rodičov, ktorí riešia odpoveď na otázku ako ozvláštniť fádne steny detskej izbičky. Tapety s bublinkami, bielymi ovečkami, farebnými číslami alebo motýlikmi a mnoho ďalších príjemných motívov. Už len zapojiť predstavivosť...

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.