Kupujete vybavenie do nového bytu? Takto môžete ušetriť

Lacné hypotéky, rekordne nízka nezamestnanosť a radosť z bývania vo vlastnom. Trh s realitami na Slovensku prekvitá. Napríklad, iba v Bratislave sa v minulom roku 2016 predalo v novostavbách okolo 5 000 bytov.

Zároveň majiteľa zmenili ďalšie desaťtisíce už existujúcich bytov po celom Slovensku. Samotnou kúpou nehnuteľnosti však výdavky na nové bývanie nekončia. Okrem drobných úprav v byte, alebo rekonštrukcie staršieho bytu, si treba vyčleniť nemalú čiastku na jeho zariadenie. 

Pripravte si rozpočet

Od zariadenia bytu sa bude odvíjať, či sa v ňom budete cítiť príjemne nielen vy, ale aj vaši spolubývajúci. Nájsť zariadenie podľa vašich predstáv však môže byť v rozpore aj so zvyšným rozpočtom. Nákupný zoznam s jednotlivými položkami vám pomôže pripraviť si prehľad, čo všetko budete potrebovať. Investovať sa oplatí do kvality nábytku a spotrebičov, ktoré sú využívané denne. Čo najkvalitnejšia by mala byť kuchynská linka, v spálni zase matrac, ktorý zaručí plnohodnotný spánok a v obývacej izbe pohodlná sedačka, ktorá pomôže vytvoriť pohodové prostredie pre oddych s rodinou a priateľmi.

Podľa prieskumu nákupného spoločenstva Lyoness predstavuje najväčšiu položku v 2-izbovom, ale aj v 3-izbovom byte, ktoré boli najžiadanejšie, zariadenie kuchyne. Na kuchynskú linku a spotrebiče si treba prichystať aspoň 2 000 eur, zatiaľ čo náklady na zariadenie obývacej izby sa pohybujú okolo 1 500 eur a spálne ako aj detskej izby do 1 000 eur. Netreba pritom zabudnúť na nábytok do kúpeľne a úložný priestor na oblečenie v predsieni, spolu môžu vyjsť na ďalších 800 eur a celková cena nábytku a spotrebičov sa v 2-izbovom byte môže vyštverať na 6 000 eur.

Ako ušetriť?

Akciové ponuky, uvádzacie ceny alebo výpredaje sú tradičný spôsob ako znížiť náklady a nakúpiť všetko potrebné, hlavne však nábytok a spotrebiče podľa svojich predstáv.

Ak máte naozaj hlboko do vrecka a nielen dostatok času, ale aj trpezlivosti, pozrite si aj ponuky z druhej ruky. Môžete mať šťastie a nájsť zaujímavý bytový doplnok, prípadne spotrebič ešte v záruke.

Pri kúpe nábytku zvoľte radšej zostavy. Nielenže sú lacnejšie ako jednotlivé kusy, ale viete ako bude vaša obývačka či detská izba vyzerať aj bez zásahu interiérového dizajnéra. Ich nevýhodou je menšia variabilita, takže nebudete môcť experimentovať s umiestňovaním nábytku ako keby ste mali niekoľko samostatných kúskov.

Zaujímavou a stále málo využívanou možnosťou znižovania nákladov pri väčších rodinných investíciách je členstvo vo vernostnom nákupnom programe. „S vernostnou cashback kartou získate pri nákupe u obchodných partnerov späť na svoj účet v banke od 1 % až do 5 % z ceny zakúpeného tovaru, bez ohľadu na to, či je zľavený alebo nie,“ vysvetľuje Ľuboš Kravárik, generálny riaditeľ spoločnosti Lyoness Slovensko.

Takto sa vám pri kúpe najnutnejšieho zariadenia do najžiadanejšieho, 3-izbového bytu, na ktoré vynaložíte približne 6 846 eur, vráti späť 122 eur. Aj keď nejde o vysokú sumu, pri nemalých výdavkoch spojených so zariadením bytu sa však každé euro počíta.  

Prieskum cien bytového vybavenia v partnerských obchodoch Lyoness:

lyoness 0917 1000

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.