Vychytávky do domácnosti

Čoraz viac ľudí preferuje zdravý životný štýl, čo si vyžaduje aj úpravu jedálnička. Polotovary nahrádzame čerstvými surovinami, a tak sú dnes namiesto plných mraziacich boxov trendové skôr inteligentné chladničky s mrazničkami...

KUCHYŇA

Tri technológie, ktoré udržia vaše potraviny dlhšie čerstvé

Polotovary nahrádzame čerstvými surovinami, a tak sú dnes namiesto plných mraziacich boxov trendové skôr inteligentné chladničky s mrazničkami, ktoré udržia potraviny čerstvé čo najdlhšie. Viete, aké technológie by v nich nemali chýbať?

„Nulová“ zóna

Trvanlivosť potravín do veľkej miery závisí od správneho skladovania. Kým niektoré druhy – napríklad syry a mäsové výrobky – by mali byť skladované v „suchších“ podmienkach, ovocie a zelenina si vyžadujú  viac vlhkosti. Ideálne je preto ich umiestnenie v špeciálnych zásuvkách s teplotou v rozmedzí 0 – 3 °C označovaných tiež ako „nulová zóna“.  

Riešenia regulácie vlhkosti a teploty môžu byť rôzne, od jednoduchších až po technologicky sofistikované systémy, ktoré niekoľkonásobne predĺžia čerstvosť potravín. Príkladom je zóna PerfectFresh Pro s dvomi priehradkami, ktorú značka Miele používa vo svojich vyšších modelových radoch. Vďaka automaticky regulovanej teplote a nastaviteľnej vlhkosti vydržia ovocie, zelenina, mäso, ryby aj mnohé mliečne produkty až päťkrát dlhšie čerstvé.

Systém NoFrost

Mnohí ľudia si už v lete robia zásoby vitamínov na zimné obdobie. Ak k nim patríte, rozhodne pri kúpe kombinovanej chladničky s mrazničkou hľadajte označenie NoFrost. Vďaka tejto  technológii sa navždy zbavíte potreby komplikovaného odmrazovania.

V mrazničke potraviny vydržia 3-12 mesiacov, avšak svoju kvalitu si zachovajú len v prípade, že boli správne zmrazené a skladované. Kým v bežných modeloch sa pri pravidelnom otváraní a zatváraní tvorí na potravinách súvislá vrstva ľadu, kvôli ktorej je nutné priebežné odmrazovanie, v NoFrost mrazničkách Miele sa pri cirkulačnom chladení studený suchý vzduch rozdeľuje rovnomerne a vo vnútri sa netvorí  žiadny ľad.

Eliminácia prenosu pachov

Pre zachovanie kvality potravín je nutné aj pachovo neutrálne prostredie. Na tento účel môžu poslúžiť rôzne účinné látky, v prípade chladničiek Miele je to kombinácia  aktívneho uhlia a prírodného produktu chitosan, ktorá zabraňuje vzniku pachov v chladiacom priestore. Filter Active AirClean sa dá jednoducho a rýchlo vložiť a je okamžite pripravený na použitie. Pre chladničky kombinované s mrazničkou ponúka Miele aj systém DuplexCool, ktorý predstavuje dva samostatne regulovateľné chladiace okruhy pre chladiacu a mraziacu časť. Medzi oboma časťami tak nedochádza k výmene vzduchu. Potraviny v chladiacej časti nevysychajú a zároveň sa pachy, napr. z rýb, cibule alebo zo syra, neprenášajú na potraviny v mraziacej časti.

Viac než chladnička

Nielen o letné dobroty sa skvele postarajú voľne stojace chladničky radu Miele K 20 000. Od základných modelov za atraktívne ceny až po luxusné prístroje, vybavené patentovanou zónou PerfectFresh Pro, ktorá vytvára ideálne podmienky pre dlhodobé uskladnenie všetkého, čo máte radi. Výnimočný je aj dizajn týchto chladničiek v rozličných materiálových a farebných prevedeniach. Špeciálna edícia Blackboard Edition, exkluzívne od Miele má matný, kriedou popisovateľný povrch. Ten robí z chladničky doslova neprehliadnuteľný dizajnový doplnok interiéru a zároveň poskytuje priestor pre milé rodinné odkazy, či vaše poznámky. Samozrejmosťou je najvyššia trieda energetickej účinnosti A++ a A+++.

Tip: Kombinovaná chladnička s hornou mrazničkou

Spoločnosť LG Electronics predstavila posledný rad chladničiek s hornou mrazničkou. Tie ponúkajú nový systém Door Cooling+ alebo funkcie pre zachovanie čerstvosti potravín ako Multi Air Flow a Hygiene Fresh+. Počnúc týmto rokom budú všetky chladničky navyše vybavené invertorovým lineárnym kompresorom. Ten využíva komplexný systém LINEAR Cooling, ktorý zaistí vynikajúce chladenie a stabilnú teplotu v celej chladničke.

Zachovanie čerstvosti
Okrem úspory energie uchováva invertorový lineárny kompresor ovocie, zeleninu aj mäso dlhšie čerstvé. Pokročilý systém LINEAR Cooling automaticky udržuje stálu teplotu s maximálnou odchýlkou ​​0,5°C, čo je kľúčovým faktorom pri správnom skladovaní potravín. Chladiaci systém Door Cooling+ a funkcia Multi Air Flow zaisťujú stále prúdenie vzduchu. Tento vysoko účinný systém, ktorý sa nachádza na ľavej strane chladničky, uvoľňuje vzduch, ktorý prúdi do ťažko prístupných miest, stabilizuje teplotu a rovnomerne ju rozdeľuje do priestoru celej chladničky. To zrýchľuje chladenie až o 35,4%.

Špeciálna zásuvka Fresh 0 Zone zaisťuje ideálnu teplotu pre netrvanlivé potraviny, ako sú ryby, hydina a červené mäso. Takéto potraviny už nie je nutné mraziť, pretože vo vnútri zásuvky je udržiavaná teplota okolo 0 °C.

Maximálna efektivita
Spoločnosť LG rozšírila sortiment chladničiek vybavených invertorovým lineárnym kompresorom, aby spotrebiteľom poskytla maximálne výhody a pohodlie. Použitím lineárneho piestového pohonu namiesto bežného kompresoru s rotačným pohybom, docielila zníženie vnútorného trenia, a tým znížila spotrebu energie i hlučnosť. Dôkazom odolnosti a spoľahlivosti lineárneho kompresora je aj desaťročná záruka. Podľa testov nemeckého vedecko-technického zväzu Verband der Elektrotechnik Elektronik Informationstechnik (VDE) je kompresor schopný bez komplikácií fungovať až 20 rokov.

Pri vykladaní riadu už nemusíte cvičiť

Neviete si predstaviť deň bez varenia či pečenia? Ak vás doteraz otravovali následné kopy riadu a neustály pohyb, aby ste riad vyložili z umývačky, teraz si môžete vydýchnuť a tešiť sa. Najnovšiu vylepšenú vlastnosť pri umývačke riadu Electrolux Comfort Lift® ocenia všetci tí, ktorí sa doteraz sťažovali na neustále ohýbanie sa.

Jedinečný systém Comfort Lift® vám zaistí ľahší prístup k vašim nádobám. Pomocou tohto mechanizmu môžete spodný kôš nenáročným pohybom zdvihnúť smerom k sebe a spustiť ho nadol pre jednoduché nakladanie a vykladanie riadu. Stačí vytiahnuť stojan z umývačky za rukoväť stojana a kôš sa automaticky uzamkne na hornej úrovni. Pripojením páčky rukoväte k rámu koša ho rovnako pohodlne spustíte nadol.

Spotrebič rozoznáva stupeň znečistenia a množstvo riadu v košoch. Automaticky upravuje teplotu a množstvo vody, spotrebu energie a trvanie programu. Nechýba ani svetelná indikácia na podlahe. Ukazovateľ času sa zobrazuje na dlážke pod dvierkami spotrebiča, rozsvieti sa hneď po spustení programu a ostane svietiť počas trvania programu.

Samozrejmosťou umývačky je aj nastavenie úrovne dávkovania leštidla či úrovne zmäkčovača vody. Medzi voliteľnými funkciami sa nachádza aj funkcia XtraDry, ktorou zvýšite výkon sušenia. Vďaka svojej kapacite pojme model ESL7845RA až 13 súprav riadu. Šetrnej starostlivosti sa dostane aj sklu vďaka držiakom na poháre na víno SoftGrip.

Vymoženosť, ktorá je ocenená

Inovatívny zdvíhací systém spodného koša získal aj medzinárodné ocenenie. Okrem prestížnej ceny iF Design Award 2017 získala umývačka riadu Electrolux Comfort Lift® aj ocenenie Red Dot Design Award za dobrý dizajn a inováciu v kategórii „Best of the Best“.

Odporúčaná cena modelu ESL7845RA je 1 049 €.

PODLAHY

Robotický vysávač s bezkonkurenčným sacím výkonom

Extrémny sací výkon

Samsung POWERBot™ VR9300 disponuje funkciou Intelligent Power Control, ktorá automaticky upravuje sací výkon podľa typu vysávaného povrchu a zabezpečuje tak čo najlepší výsledok čistenia. Maximálny sací výkon na kefe tak dosahuje až 40 wattov, čo je až 60-násobne viac, ako u bežných robotických vysávačov. Oceníte to najmä pri jeho prechodoch z tvrdej podlahy na koberec a naopak. Čistiaca kefa so šírkou 311 mm, čo je o 107 mm viac než pri bežných 204mm kefách, vám poskytne účinný čistiaci výkon a zaručí rýchle vysávanie domácnosti.

Inteligencia a high tech funkcie

Vysoko-výkonný FullView Sensor™ 2.0 v spolupráci s funkciou Edge Clean preskúma aj veľmi úzke či malé zákutia veľkých priestorov. Tým minimalizuje kontakt, či neustále narážanie do okolia alebo nábytku. Problémom nebude ani vysávanie v rohoch izieb. Senzor ich nájde a povysáva ich trikrát s o 10% vyšším sacím výkonom. Vďaka funkcii Visionary Mapping™ Plus System si vysávač za pomoci vysoko-výkonných senzorov a vstavanej digitálnej kamery zmapuje vašu domácnosť a vypočítava tú najoptimálnejšiu trasu.

Vysávanie pod palcom

S aplikáciou Select & Go™ vo vašom smartfóne, ktorá je súčasťou aplikácie Samsung Smart Home, a prostredníctvom bezdrôtovej siete Wi-Fi máte možnosť si vybrať, ktorú z miestností chcete povysávať. Vytvorí totiž mapu vašej domácnosti, v ktorej môžete osobitne nastaviť miesta, ktoré má v každej izbe vysávač upratať. Jediným dotykom dokážete zapnúť či vypnúť vysávač a naplánovať si časy vysávania, aj keď ste mimo domu. S funkciou Point Cleaning™ môžete zase vysávač naviesť na špecifické miesta, ktoré chcete povysávať. Jednoducho zasvietite laserovým ukazovadlom, ktoré je súčasťou diaľkového ovládača, až na vzdialenosť 1 meter pred svoj vysávač VR9300, ktorý bude nasledovať svetlo a počas toho vysávať. Viete tak efektívne zareagovať napríklad pri náhodnom rozsypaní múky na dlážku a všetko vrátiť do pôvodného stavu v priebehu pár sekúnd.

Prekoná všetky prekážky

Jeho inovované Easy Pass™ kolesá bez problémov prekonajú všetky prekážky, vrátane zvýšených prahov dverí. Vďaka tomu môže bezproblémovo pracovať, aj keď práve nebudete doma. Telo vysávača sa navyše nachádza 20 mm nad zemou, takže je nepravdepodobné, že by sa mohol o niečo zachytiť.

Čistenie je hračka

Funkcia Cyclone Force™ zaistí dlhodobo vysoký sací výkon. Vyvoláva totiž odstredivú silu, ktorá zachytáva prach a nečistoty zo vzduchu vo vonkajšom zásobníku. Vďaka tomu sa filter menej upcháva, ostáva čistý a sací výkon konštantný. Unikátny je aj systém samočistiacej kefy, ktorý značne znižuje množstvo prachu a vlasov zachytených v štetinách kefy. Nečistoty sú zbierané do stredu kefy a následne je ich možné jednoducho premiestniť do koša, čím ďalej šetríte čas potrebný k pravidelnej údržbe.

Robotický vysávač Samsung POWERbot VR9300 je v predaji za 970 €.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.